Skocz do zawartości

Miejsca Docelowe Dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mieszkałam kiedyś na południowo zachodniej Florydzie teraz mieszkam na północno wschodnim wybrzezu tak mniej więcej na wysokośći Washingtonu, DC.  Gdybym mogła wróciła bym tam w oka mgnieniu. Lato wcale nie jest tak straszne - tutaj często odczuwalne temperatury były wyzsze niż tam, a średnia  w Lipcu różni sie o zaledwie 3.5*C.  Również rekordowo wysokie temperatury w lecie tu są o niewiele ale jednak wyższe. np 98 do 102F.

W ostatnie 5 lat mieliśmy 4 huragany i 1tropikalny storm ( FL miała jeden). Teraz śnieg po kolana i minusowe temperatury a w stanie ogłoszono limited state of emergency - podczas gdy tam jest bardzo sympatyczna pogoda. 

Także tak jak piszesz, co komu pasuje. Ale jezeli nic by mnie tu nie trzymało lub miałabym wybór nie zastanawiałabym się nawet minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że to bardzo ważne. Szukając miejsca zamieszkania należy zwracać uwagę na szkoły. I tak możesz kupić ładny mały domek bardzo tanio nad jeziorem, ale szkoły są na granicy 2/10 na skali. Trudno sobie wyobrazić poziom, bo nie wiadomo co jest wyznacznikiem. Tym jednak, gdzie są szkoły 9/10 i 10/10 nieruchomości są bardzo drogie. Zalecam popatrzeć na etyczność co jest bardzo dużym wskaźnikiem zrozumienia wyznacznika. Notabene właśnie te szkoły z 9/10 w większości posiadają uczniów, studentów o pochodzeniu azjatycki co stanowczo dźwiga wskaźniki w USA. Można znaleźć i szkole w tym przedziale z afro amerykańska społecznością, ale to rzadko. Tym jednak najlepiej popatrzeć na własna nacje i z reguły jeśli jest tam 90% naszej populacji to IMHO od 6/10 stanowi naprawdę dobry wynik jak na poziom amerykanskiej edukacji. Trzeba pamiętać iz dotyczy to tylko szkol państwowych, gdyż prywatne idą swoim torem. Nie będę się zagłębiał, dlaczego tak jest i itp. są to moje rozważania. Aha i zdala od motłochów czyli podstawówka, Junior i High School w jednym miejscu. Największe problemy wychowawcze w tych że szkołach jeśli można w ogóle mówić o wychowaniu.

P.S.

Dodam iz np. w zależność od stanu, to w niektórym możesz pozostawić dziecko 12 letnie same w domu, a w niektórych niestety nie. To samo dotyczy przebywania dzieci na zewnątrz. Są duże obostrzenia

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Partners napisał:

Dodam iz np. w zależność od stanu, to w niektórym możesz pozostawić dziecko 12 letnie same w domu, a w niektórych niestety nie. To samo dotyczy przebywania dzieci na zewnątrz. Są duże obostrzenia

Ciekawe, nie wiedziałem że w niektórych stanach jest takie prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, minia111 napisał:

A orientujecie się jak traktować szkoły dobre widzę że zaznaczone są punktami od ilu można traktować że jest ok nie wiem np  6-10 są traktowane jako dobre  ?a np poniżej 5 masakra ? Mam dzieci w wieku 7 i 5 lat 

Im wyżej tym lepiej. Najlepiej takie z 10, ale te z 6 też mogą być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, szaman napisał:

Ciekawe, nie wiedziałem że w niektórych stanach jest takie prawo. 

Tylko trzy stany maja takie prawo i w zadnym z nich limit nie jest 12 lat.  ( https://www.childwelfare.gov/pubPDFs/homealone.pdf ) 

Niemniej jednak definicja child endargement jest dosc szeroka i nigdy nie wiadomo kiedy sie pod nia podpadnie - szczegolnie w obecnej rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...