Skocz do zawartości

Nieuznanie Polskiego Prawa Jazdy Po Zdaniu Egzaminu Teoretycznego (Knowledge Test)


emil_reg

Rekomendowane odpowiedzi

@kzielu, jak nie potrafisz walczyć o swoje i robisz wszystko co Ci każe Pani za okienkiem z PMSem, to sam sobie wypozyczaj auto :P

Rady dla innych - nie poddawajcie i nie słuchajcie malkontentow. Sprawę rozwiązałem.

Dziś poszedłem do tego samego DMV. Skreslilem sam notke na papierze, o tym, że prawo jazdy nie zgadza się ze wzorem w książce. Na szczęście dziś były już inne kobiety. Oszukalem troszkę, że chce odebrać prawo jazdy, a nie zrobiłem tego wcześniej, bo zapomnialem polskiego. Stwierdziła, że potrzebne jest tłumaczenie, na co odparlem że przy rejestracji stwierdzili, że nie musze. Pytała, też co tak nabazgrane na dole, mówię, że nie wiem, poprzedniczka chyba w czymś się pomyliła :P

Popatrzył na mnie, na prawo jazdy i powiedziała ok. Uzupełnila wszystko, pozartowala że mna że swojego czerwonego nosa od alergii i przeszedłem do następnego biura po odbiór.

Ty by mogła skończyć się historia... Ale to nie wszystko :) Przy odbiorze, okienko obok spotkałem Panią, która tak niemilo mnie potraktowala wczoraj. Z głupoty niestety nie mogłem się powstrzymać i powiedzialem "i co, prawo jazdy jednak prawidłowe, niesamowite co? :p". Kobieta z nienawiścią popatrzyła i powiedziała do koleżanki, która wydawała mi kartę, czy na pewno wszystko ok, bo wczoraj sprawdzała i powinienem zdawać Road Test. Odpowiedziała - Too late. I wręczyła mi prawo jazdy.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ja natomiast nie miałem najmniejszego problemu. Zapytałem się wcześniej jakie zasady obowiązują i wróciłem z potrzebnym plikiem dokumentów, od 6pkt do polskiego prawka. Zdałem pisemny, zapłaciłem $7 i otrzymałem NJ prawko bez konieczności jazdy.

Lodi, NJ

Ale co do babeczek to rzeczywiście niektóre potrafią być niesamowicie nieprofesjonalne. Trochę to śmieszne bo przez lata byłem przekonany ze w Polsce jest tragedia. No ale widać ze to jednak standardowa globalna przypadłość urzędnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

emil_reg dobrze zrobiles. Ja tez chodzilam od okienka do okienka jak przyjechalam do USA ,bo pani nie potrafila zrozumiec ,ze wiza imigracyjna wbita do paszportu uprawnia mnie do prawa jazdy(na zielona karte czekalam ponad 2 miesiace a prawo jazdy robilam 2 tyg po przylocie) Zalatwialam juz pare spraw w DMV w Rahway NJ i niestety brak kompetencji osob ,ktore tam pracuja jest porazajacy( nie wspomne o tempie pracy). Na szczescie w koncu trafilam  kobiete, ktora potrafi myslec i teraz juz wiem do kogo sie wybrac w razie potrzeby:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...