Skocz do zawartości

Nieuznanie Polskiego Prawa Jazdy Po Zdaniu Egzaminu Teoretycznego (Knowledge Test)


emil_reg

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panstwo,

wczoraj zdalem teoretyczny test na prawo jazdy. Wedlug tego co wyczytalem w internecie a takze od polsich znajomych, przedstawiajac polskie prawo jazdy, nie musza zdawac egzaminu praktycznego (road test). Niestety po zdanym egzaminie i podejsciu do okienka (akcja dzieje sie w Edison), niemila Pani studiujac ksiazke z wzorami prawa jazdy, stwierdzila. ze moje rozni sie od tego ze wzoru w ksiazce. Powiedzialem, ze to prawidlowe. polskie prawo jazdy i zeby sprawdzila ponownie albo dala mi wglad do ksiazki, w ktorej porownywala moje prawo jazdy. Stwierdzila, ze moge jedynie sie zapisac na road test, pytajac czy nie umiem jezdzic, ze tak sie go obawiam. Drazac temat, kazala mi przejsc do jej superwajzora. Tam trafilem na kolejna przemila Pania, ktora stwierdzila. ze jezeli w poprzednim miejscu stwierdzili, ze sie nie zgadza to znaczy, ze tak jest i nie ma dyskusji.

Posiadam tez miedzynarodowe prawo jazdy, ale tez go nie uznano.

Czy dalej drazyc temat, czy pokornie podejsc do road test? Jakies rady? Prosze o pomoc, Panie z DMV wyssaly ze mnie wszelkie sily do walki z biurokracja.

W zalaczniku typ prawa jazdy, jakie posiadam.

Pozdrawiam serdecznie,

Emilprawo_jazdy_3_640_rafal_guz.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test z jazdy jest dziecinnie prosty. Nawet nie przyszło mi do głowy chwalić się polskim PJ. Dopiero po egzaminie pan z DMV powiedział ze można było sobie go odpuścić.

W niektorych stanach polskie PJ pozwala uniknac learner's permit i czekanie na wlasciwy egzamin i prawko (30 dni pomiedzy testem a jazda). Czyli sie czasem przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co stan to obyczaj. Również jak było kiedyś może nie być istotne. Liczy się co mówi DMV. Kropka.

Przykład: kiedyś DMV w VA dawało ludziom na studenckich wizach prawko bez restrykcji. Kilku moich znajomych się zalapalo. Ja już nie. Przy zapisie na egzamin wyjąłem polskie prawko i międzynarodowe i spytałem co mogę za to mieć. Sprawdzili, dostałem odpowiedź i tyle. Rada do OP, powiedzieli, że się nie to się nie da i trzeba na praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...