Skocz do zawartości

Wizyta W Konsul Po Nielegalnym Pobycie


marcela123

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie jest tak, ze SEVIS automatycznie zmienia status jak szkola co semestr nie potwierdzi, ze student zapisal sie na kolejny semester?

At the start of each new session, report whether or not an activestudent reported and enrolled in classes within 30 days of the start of the session. DSO must:

  • Register the student, if the student is enrolled as a full time student.
  • Terminate the student forFailure to enroll, if the student does not enroll.

SEVIS automatically terminates the student record, if you fail to register the student.

Przez ostatnie dwa lata studiow "scigano" mnie co semestr bo nie mialem kredytow na full time. RCL wysylalem przewaznie w ostatnim dniu przed uplynieciem 30 dni (normalnie DSO chce RCL przed rozpoczeciem semestru). Ja to zwykle przeciaglalem bo nie lubie biurokracji, ale DSO mnie raz ostrzegl, ze system mnie autmatycznie skilluje jak minie termin. Raz nawet to, ze jechalem na lotnisko nie mialo znaczenia. Musialem zawrocic i dac komus RCL do pozbierania podpisow i zlozenia u DSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A to nie jest tak, ze SEVIS automatycznie zmienia status jak szkola co semestr nie potwierdzi, ze student zapisal sie na kolejny semester?

At the start of each new session, report whether or not an activestudent reported and enrolled in classes within 30 days of the start of the session. DSO must:

  • Register the student, if the student is enrolled as a full time student.
  • Terminate the student forFailure to enroll, if the student does not enroll.

SEVIS automatically terminates the student record, if you fail to register the student.

Przez ostatnie dwa lata studiow "scigano" mnie co semestr bo nie mialem kredytow na full time. RCL wysylalem przewaznie w ostatnim dniu przed uplynieciem 30 dni (normalnie DSO chce RCL przed rozpoczeciem semestru). Ja to zwykle przeciaglalem bo nie lubie biurokracji, ale DSO mnie raz ostrzegl, ze system mnie autmatycznie skilluje jak minie termin. Raz nawet to, ze jechalem na lotnisko nie mialo znaczenia. Musialem zawrocic i dac komus RCL do pozbierania podpisow i zlozenia u DSO.

Tak, masz 100% racji, tyle, ze jesli SEVIS zmieni cos, to tylko od nich zalezy czy podadza to dalej czyli do immigration gdzie nastepuje uniewaznienie wizy i moze sie okazac, ze urzednik jednak zapisal pewne notatki badz dyspozycje i wtedy .... generalnie wtedy juz sie zaczyna liczyc bycie jako czas nielegalny.

Dlatego wlasnie urzednicy maja takie uprawnienia - nie tylko sedziowie imigracyjni, ale takze urzednicy. I nie wyglada to tak, ze ktos przysle Ci pismo z notatka, ze uprzejmie prosimy o opuszczenie Stanow, tylko zrobia update w systemie, a Ty i tak sie do nich kiedys zglosisz, wczesniej badz pozniej, ale sie zglosisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...