Skocz do zawartości

Wizyta W Konsul Po Nielegalnym Pobycie


marcela123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jezeli miala D/S (Duration of status) to jest loophole i teoretycznie bana nie ma. Natomiast temat lamania prawa jakos ucichl :)

To czyli prawnik ktory to sponsorowanie mi prowadzil tez zlamal prawo twoim zdaniem?

A jak to D/S ma się w przypadku, kiedy ktoś na wizie studenckiej porzucił studia i nie studiuje? Przeca on wtedy nie ma statusu studenta i to D/S go nie obejmuje...

Czy się mylę i to jest właśnie to loophole?

To ja juz nie wiem o co chodzi juz sie pogubilam

pisza ze ludzie na f1 j1 nie maja zakazu i ze moga ukonczyc sponsorowania bez obaw na powrot z wawy teraz wy piszecie tutaj ze moze byc zakaz wiec o co to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to D/S ma się w przypadku, kiedy ktoś na wizie studenckiej porzucił studia i nie studiuje? Przeca on wtedy nie ma statusu studenta i to D/S go nie obejmuje...

Tak to dziala. Nie masz wbitej daty od ktorej mozna liczyc do bana. Jest za duzo miejsc, w ktorych mozna wyskoczyc ze statusu. Masz koniec studiow, OPT, brak pracodawcy itp... To nie jest taka prosta sprawa, ze albo ktos jest albo nie jest studentem. Od ktorego momentu nie jestes jak porzucisz studia? W sumie jak cie zaraportuja a to juz moze potrwac... Po jakim czasie masz wyjechac? Niezwlocznie? Po dwoch tygodniach? Po miesiacu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dziala. Nie masz wbitej daty od ktorej mozna liczyc do bana. Jest za duzo miejsc, w ktorych mozna wyskoczyc ze statusu. Masz koniec studiow, OPT, brak pracodawcy itp... To nie jest taka prosta sprawa, ze albo ktos jest albo nie jest studentem. Od ktorego momentu nie jestes jak porzucisz studia? W sumie jak cie zaraportuja a to juz moze potrwac... Po jakim czasie masz wyjechac? Niezwlocznie? Po dwoch tygodniach? Po miesiacu?

To co myslisz ze adwokat wprowadzil mbie w blad rozpoczynajac to sponsorowanie i informujac mnie ze nie mam zakazu wjazdu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dziala. Nie masz wbitej daty od ktorej mozna liczyc do bana. Jest za duzo miejsc, w ktorych mozna wyskoczyc ze statusu. Masz koniec studiow, OPT, brak pracodawcy itp... To nie jest taka prosta sprawa, ze albo ktos jest albo nie jest studentem. Od ktorego momentu nie jestes jak porzucisz studia? W sumie jak cie zaraportuja a to juz moze potrwac... Po jakim czasie masz wyjechac? Niezwlocznie? Po dwoch tygodniach? Po miesiacu?

OK, już kumam :)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co myslisz ze adwokat wprowadzil mbie w blad rozpoczynajac to sponsorowanie i informujac mnie ze nie mam zakazu wjazdu?

To do Joanny bylo. Nie masz bana. Rozpoczac sponsorowanie (prawie) zawsze mozna. Ja nie moge, ale to inna para kaloszy. Dla mnie ciekawa jest ta sprawa z pracodawca. Czy nie wystawil sie zatrudniajac osobe nielegalnie... Czy Twoj pracodawca wiedzial, ze nie masz prawa do pracy? Przeciez dla konsula bedzie latwo dodac dwa do dwoch i zainteresowac sie praktykami pracodawcy. Pytam z ciekawosci, bo u mnie wszystkiego pilnuja z linijka... Nawet jak moj szef cos chce pomoc to prawnik zawraca...

Zdaje sobie sprawe, ze nawet w pelni legalny proces ma swoje ciemniejsze strony... Moze nie dla osoby sponsorwanej, ale zeby obejsc system rozne rzeczy sponsor robi, wiec to nie jest tak, ze jak kazdego na stos bede wsadzal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do Joanny bylo. Nie masz bana. Rozpoczac sponsorowanie (prawie) zawsze mozna. Ja nie moge, ale to inna para kaloszy. Dla mnie ciekawa jest ta sprawa z pracodawca. Czy nie wystawil sie zatrudniajac osobe nielegalnie... Czy Twoj pracodawca wiedzial, ze nie masz prawa do pracy? Przeciez dla konsula bedzie latwo dodac dwa do dwoch i zainteresowac sie praktykami pracodawcy. Pytam z ciekawosci, bo u mnie wszystkiego pilnuja z linijka... Nawet jak moj szef cos chce pomoc to prawnik zawraca...

Zdaje sobie sprawe, ze nawet w pelni legalny proces ma swoje ciemniejsze strony... Moze nie dla osoby sponsorwanej, ale zeby obejsc system rozne rzeczy

sponsor robi, wiec to nie jest tak, ze jak kazdego na stos bede wsadzal. :)

Ale ja u tego pracodawcy ktory mnie sponsorowal nie pracowalem

On wyrazil chec sponsorowania mnie i rozpoczal ten oroces po czym jesli go ukoncze pomyslnie mam tu na mysli moj powrot to wtedy bede u niego pracowal

Takze jak sam widzisz sponsor ktory mnie sponsoruje czyli moj przyszly pracodawca nie popelnil zadnego przestepstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...