Skocz do zawartości

Anaheim, Irvine I Okolice - Gdzie Mieszkać I Za Ile?


DonCzarny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Pod koniec września emigruję wraz z rodziną (żona + dwie córeczki) do Kalifornii.
Będę pracował jako Field Service Engineer w rejonie jak na obrazku:
image100.jpg

Chciałbym was prosić o radę gdzie w tym rejonie warto szukać mieszkania, a których miejsc lepiej unikać.
Ze względu na malutkie dzieci ważne jest dla mnie bezpieczeństwo ale nie będę ukrywał, że cena też ma duże znaczenie.

Mam świadomość, że na początku mogę mieć problem aby wynająć coś na dłużej (brak referencji, historii kredytowej, itp), dlatego też chciałem was podpytać od czego najlepiej zacząć (hotel, airbnb) - tu również ze względu na dzieciaki zależy mi na tym, żeby nie przeprowadzać się co chwilę.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wybrales Orange County -- piekielnie drogi rejon. Jezeli masz dzieci to jakosc szkol publicznych bedze szalenie wazna. Oczywiscie, im lepsze szkoly, tym drozsza okolica; takze im blizej do oceanu, tym drozej i lepiej ze szkolami. Irvine, Laguna Hills, Laguna Nigel, Mission Viejo, Huntington Beach sa prestizowe okolice ktore maja swietne szkoly. Z tych mniej atrakcyjnych miejsc to Anaheim, Orange, Garden Grove -- Anaheim jest OK, ale zdecydowanie mniej ciekawe niz te okolice wczesniej wspomniane.

Oczywiscie, samochod tu - niezbedny. Absolutnie niezbedny.

Tu mozesz wiecej poczytac: http://www.city-data.com/forum/orange-county/

Tu dowiesz sie ile beda kosztowac mieszkania

http://orangecounty.craigslist.org/search/apa

http://www.zillow.com/orange-county-ca/apartments/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Katlia, dziękuję za odpowiedź.

Co do wyboru rejonu to nie chcę wybrzydzać, bo i tak się cieszę że jadę do USA z ofertą pracy w ręku, natomiast jeśli chodzi o szkoły to mam jeszcze czas, bo dzieciaki są w wieku 8msc i 2 lata.

Sprawdziłem te stronki co podesłałaś i na zillow bez historii kredytowej, referencji od poprzednich landlordów oraz przynajmniej jednego payslipa nie ma nawet co próbować, a ofert na craiglist trochę nie czaję, bo porównując ceny do zillow są 2-3 razy niższe.

Czy to są ceny za całe mieszkanie czy tylko za pokój w apartamencie jako współlokator?

Rozumiem więc, że puki nie dostanę pierwszej wypłaty to jestem skazany na hotel?

A czy w tym rejonie którym jestem zainteresowany są jakieś dzielnice wyjątkowo niebezpieczne do których lepiej nie zaglądać bez znajomości hiszpańskiego?

Niestety wybrales Orange County -- piekielnie drogi rejon. Jezeli masz dzieci to jakosc szkol publicznych bedze szalenie wazna. Oczywiscie, im lepsze szkoly, tym drozsza okolica; takze im blizej do oceanu, tym drozej i lepiej ze szkolami. Irvine, Laguna Hills, Laguna Nigel, Mission Viejo, Huntington Beach sa prestizowe okolice ktore maja swietne szkoly. Z tych mniej atrakcyjnych miejsc to Anaheim, Orange, Garden Grove -- Anaheim jest OK, ale zdecydowanie mniej ciekawe niz te okolice wczesniej wspomniane.

Oczywiscie, samochod tu - niezbedny. Absolutnie niezbedny.

Tu mozesz wiecej poczytac: http://www.city-data.com/forum/orange-county/

Tu dowiesz sie ile beda kosztowac mieszkania

http://orangecounty.craigslist.org/search/apa

http://www.zillow.com/orange-county-ca/apartments/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkowo niebezpiecznie? Raczej nie, ale trudno powiedziec bo pokazales dosyc duzy rejon. Anaheim to nie Compton (ghetto murzynskie) ale sa tam w Orange County rejony gdzie mieszka nizsza srednia klasa/nizsza working class, gdzie wlamywania, czy kradziez samochodow moga byz wyzsze, naprzyklad w czesciach Garden Grove, Westminster, Stanton.

Ja bym najpierw porozumiala sie z kims w Human Resources (HR) u pracodawcy -- mozliwe ze beda mieli jakies namiary na pobliskie apartamenty. A poniewaz dojazdy moga byc trudne (ten rejon jest znany z korkow na autostradach) ja bym szukala jak najblizej pracy.

Mozliwe ze na Zillow kieruja sie mieszkania z wyzszej polki -- a na Craig's List powinno byc wyraznie pokazane czy mieszkanie jest "share."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może sytuacja w Kalifornii wygląda inaczej, więc w razie czego niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, ale z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że z wynajmem mieszkania nie jest tak źle, jak by się wydawało. My też nie mieliśmy żadnej historii kredytowej ani referencji z poprzednich miejsc zamieszkania i też baliśmy się, że wszystkie oszczędności przepuścimy na hotele.

Mieszkanie znaleźliśmy przez craiglist. Jak będziesz szukał mieszkania to warto od razu mówić jaka jest Twoja sytuacja i czemu nie masz żadnej historii, dzięki temu po pierwsze nie będziesz tracił czasu na kogoś, kto i tak nie wynajmie mieszkania bez tych danych, a po drugie okazuje się, że wiele agencji wynajmujących mieszkania i osób prywatnych też, jest dużo bardziej elastyczna i firmy np. chcą podwójny depozyt, dodatkowe referencje, itp. Zresztą właściciele też. Oczywiście jak powiesz im, że jesteś nowy w US, dopiero tu przyjechałeś i to jest powód, dla którego Cię nie ma w systemie i dopiero zaczynasz budować credit score. My jak to mówiliśmy, to się spotkaliśmy z dużą życzliwością i chęcią pomocy "nowym w Ameryce", żebyśmy się poczuli serdecznie przywitani i mile widziani ;)

Tym co może Ci się przydać są referencje każdego rodzaju - z Twojego i żony miejsca pracy w Polsce, jeśli macie znajomych w US to od nich też. dodatkowo jak masz podpisany już kontrakt na pracę tutaj, to już jest bardzo dużo. Jak szukasz mieszkania, to warto też moim zdaniem szukać od osoby prywatnej, bo łatwiej jest się dogadać nie mając żadnej historii tutaj. Jeśli chodzi o agencje, to niektóre od razu Ci mówią, że da się to załatwić np. płacąc podwójny depozyt, a inne mówią, że nie wiedzą i dopiero po złożeniu aplikacji będą w stanie sprawdzić, czy to jest możliwe, a każda aplikacja jest płatna w agencjach. Prywatna osoba od razu powie Ci co i jak. Nam znalezienie mieszkania zajęło niecały tydzień :)

Tak to przynajmniej wyglądało w Michigan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...