Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Brałam udział w w&t już 4 razy, chcę jednak terz wyjechać na trochę dłużej niż 4 miesiące, więc zainteresowałam się wizą H2B. Mój pracodawca wyraził chęć załatwienia mi tej wizy, jednak ja mam kilka pytań. Wszystkie wątki dot. tego tematu są z 2007/1012 roku i chcę się upewnić czy wiaomości nie są przestarzałe.

Pytania mam odnośnie kosztów aplikacji na wizę H2B:

-Jakie koszty ponosi pracodawca ?

- Czy jeżeli pracodawca chce starać się o wizę dla mnie i mojej koleżanki to czy (wyżej wymienione, o ile są) koszta będzie musiał ponosić podwójnie czy będą dzielone na nas dwie? ( na jakimś starym wątku znalazłam takie : 250$ DOL(Departament Pracy) 135$ INS-BCIS (Urząd Imigracyjny) 100$ Ambasada )

Oczywiste jest to, ze koszty które my płlacimy za wizę (teraz chyba 190$) płacimy osobno, jednak zastanawia mnie to czy praccodawca musi złożyć papiery dwukrotnie w urzędzie pracy, czy tylko raz (mimo tego, że stara się o wize dla dwóch osó B)

\

Interesuje mnie również to, czy jest to jakiś trudny proces, który może odstraszyć pracodawce, czy jest to tylko tzw papierkowa robota, wypełnienie kilku formularzy i po sprawie?

Czy pracodawcaa musi spełniać jakieś wymagania??

Z góry dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

Jesli pracodawca i prawnik podejdzie do tego jak wypełnienie papierków to wizy żadnej nie dostaniecie.

Ma wykazać ze na Wasze miejsce brak chętnego na miejscu. To trochę pracy i wysiłku zajmuje.

Prawnik zależy od jego pracy i czy policzy razy dwa..

Opłaty aktualne są na stronie urzędu imigracji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

W Stanach możesz co najwyżej starać się o zmianę status. Będąc w USA nie możesz strac się o wizę do USA. Trochę nie ma to sensu hm? W USA nie ma ambasad USA...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...