Skocz do zawartości

Prawo jazdy


DariuszB

Rekomendowane odpowiedzi

dodatkowa informacja: przy posiadaniu polskiego i amerykanskiego prawa jazdy w PL trzeba uzywac oczywiscie polskiego

co do praw jazdy to spotkalem sie z tym ze np. w new jersey do wiz J1 na WAT wydawano prawka na okres pobytu plus kilka miesiecy, niby jest ono nie potrzebne na WAT bo mozna uzywac polskiego pokazujac je z wazna wiza w paszporcie ale czy taj jest we wszystkich stanach przyznam sie nie wiem

jednym z plusow posiadania amerykanskiego prawka jest duzo latwiejsze wypozyczenie samochodu i czesto duzo nizsze koszty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam green card ale nie bede jej przy sobie nosil(chce jeszcze wrocic do usa lol )

jak jest z tlumaczeniem prawka? czytalem gdzies gleboko na forum ze mozna napisac egzamin teoretyczny w PL i miec polskie prawko. czy to prawda?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy posiadajac zielona karte moge poslugiwac sie na terenie usa w stanie pensylvania polskim prawem jazdy a jesli nie to co mam zrobic?

Nie mozesz. Kazdy rezydent USA musi w swoim stanie posiadacz ID stanowe. Tylko turysci i tymczasowi rezydenci nie musza, ale czasem i tymczasowi rezydenci musza miec stanowe ID, jesli beda dluzszy czas w danym stanie. Po przylocie do USA nalezy zaczac procedure uzyskania prawa jazdy, a do czasu otrzymania prawka mozna jezdzic z polskim, ale jest to ryzykowne, bo majac learner permit nalezy jezdzic z innym kierowca, a jak jechac bedziesz bez kierowcy to moga uznac, ze zlamales prawo i twoje polskie prawko nie ma znaczenia, bo rozpoczoles procedure uzyskania amerykanskiego, wiec musisz przestrzegac prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnum to sie zapyta na jakiej zasadzie go masz i wtedy wszystko wyjdzie,jak nie masz GC lub tez obywatelstwa USA to nie mozesz go uzywac w Polsce .

Klamstwo. Wystarczy prawko amerykanskie + miedzynarodowe prawko i policjant nie moze nic zrobic, a jak zacznie cos robic, to moze zostac ukarany administracyjnie za lamanie prawa.

Wielokrotnie policjanci czy straz miejska w PL mnie zatrzymywali bez powodu i chcieli dokumenty. Nawet z niby jakies piski opon (mimo, ze nie ruszalem z pisku, aby zadowolic niewiasty na ulicy) chcieli mi dowalic 50zl i 1 pkt, to po zobaczeniu prawka amerykanskiego i miedzynarodowego nie wiedzieli jak wpisac w formularz, wiec zarzadali zaplaty za mandat bez wypisywanych zadnych pism, wiec ich wysmialem i zarzadalem wizyty z komendantem w takim razie (200m od miejsca zdarzenia byla komenda) i szybko zmiekli i dali spokoj. Nawet jak juz jakis cwaniak po rozmowie z kims z centrali wypelnil formularz i dal mandat, to pkt nigdy nigdzie na zapisali. Mandatu tez nigdy do USA nie wyslali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...