Skocz do zawartości

powrot do USA po czesciowo legalnym pobycie


kasa84

Rekomendowane odpowiedzi

Bylam w USA 7 lat. Wyjechalam na wizie narzeczenskiej. Wzielam slub z obywatelem USA. W trakcie malenstwa zalatwialismy papiery, dostalam GC na dwa lata i zaczelismy zalatwiac ta na 10 lat, niestey trwalo to bardzo dlugo, tuz przed ostatnim etapem (wywiad z malzenistwem) rozstalam sie z mezem. Nie wiem co dalej bylo z moimi papierami. Poznalam innego faceta i mam z nim dziecko(urodzone w USA NY ma obywatelstwo) ale z nim tez nie wyszlo i ze wzgledu ze nie moglam isc do pracy musialam wrocic do Polski. Jakie i czy wogole mam szanse na powrot do USA ze wzgledu chocby na to ze dziecko ma obywatelstwo? 

Z gory dziekuje za jakiekolwiek wskazowki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz. Obywatelstwo dziecka nie daje ci nic. Dziecko moze cie sponsorowac jak skonczy 21 lat.

Twoja zielona karta dawno przepadla.Nie ma co odnawiac, bo sama sobie nie dopilnowalas swojej 10 letniej karty. Przepadlo.

Turystycznie zawsze mozesz probowac, chociaz wedlug mnie bedzie ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mialas interview notice i po prostu na nie nie poszlas? Nie jestem calkowicie pewien co do procesu, ale twoja aplikacja o ROC zostala rozpatrzona negatywnie, i w tym momencie tracisz status LPR. Dostajesz NTA, czyli wezwanie do sadu imigracyjnego.. Jezeli sie nie stawisz, masz bana na wjazd na 5 lat. Do tego moze dojsc jeszcze ban za unlawful presence (3 lub 10 lat). Nie piszesz kiedy wylecialas do USA, kiedy mialas interview, kiedy wrocilas do Polski.

Tak czy inaczej, raczej potrzebujesz jakiegos prawnika, ktory Ci napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...