Jump to content

Umowa w pracy i studia kończą mi się przed planowanym terminem wyjazdu do NY


Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym we wrześniu następnego roku polecieć na wakacje do Nowego Jorku. Nie mam jeszcze wizy.

Jestem na ostatnim roku studiów i teoretycznie ukończę studia na przełomie czerwca/lipca 2017.

Pracuję na stażu i mam umowę zlecenie do czerwca 2017. Mój szef już zaproponował mi zostanie w fimie po studiach, z tym że nie podpisywałem jeszcze żadnej umowy, będę podpisywał ją dopiero jak skończę studia.

Czy moja sytuacja będzie przeszkodą podczas starania się o wizę? Co poradzicie w takim wypadku?

Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie musi być przeszkodą - oczywiście ostatecznie dowiesz się dopiero jak spróbujesz. Paru moich znajomych było w bardzo podobnej sytuacji jak Twoja i dostali wizę turystyczną bez problemów.

Jak nikt z rodziny Ci nie nabruździł wcześniej (zostając nielegalnie w Stanach) i nie kłamiesz we wniosku, to 90% decyzji konsula jest na podstawie tego jakie wrażenie zrobisz :)

Miej przygotowany (w głowie) plan co chcesz zwiedzać na wycieczce (miejsca, atrakcje...). Niemal na pewno pojawi się pytanie skąd masz pieniądze na wyjazd. Często pomaga ludziom to, że byli wcześniej na wakacjach gdziekolwiek za granicą (jest pytanie o to we wniosku o wizę i czasem pojawia się na rozmowie). Podczas rozmowy z konsulem bądź miły, uśmiechnięty i pewny siebie. Odpowiadaj prosto, zgodnie z prawdą i na temat. I powinno być OK :) 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

Byłem już wielokrotnie za granicą, odwiedziłem prawie każdy kraj w Europie :P Nie mam nikogo z rodziny w Stanach ani nikt z mojej najbliższej rodziny nigdy w USA nie był.

Postaram się zrobić dobre wrażenie, jeszcze raz dzięki wielkie :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...