Skocz do zawartości

Podróż do USA. Prośba o opinie w sprawie planu.


Bogusław Kudłacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z mojej strony powiem że da sie w 19dni zrobić trase Chicago -> Milwaukee -> Mount Rushmore -> Yellowstone NP -> Glacier NP -> Seattle -> Olympic NP -> Lassen Volcanic NP -> SF Bay Area -> LA -> San Diego -> LA -> Sequoia NP, Las Vegas, Grand Canyon NP -> Monument Valley -> Chicago.

Byłem jedynym kierowcą, zrobiłem wtedy (wrzesien 2016) 8500 mil - wychodzi prawie 500 mil na dzień. Był czas na zakupy, leżenie na plaży itp. ale tez była jazda w nocy i spanie w aucie.

Dodam tez że mieszkałem kiedyś w stanach i dzieki temu wiele rzeczy zajęło mi mniej czasu niż komuś kto przyjeżdża pierwszy raz.

Przez te 3 tygodnie nie odpoczęliśmy w ogóle, ale jesteśmy zadowoleni z wycieczki. Czy ktoś da rade to już kwestia indywidualna czy z takiego typu podróży będzie czerpał przyjemność.

PS. Co do LA - nie wiem dlaczego chcecie tam lądować (dluższy lot z EU), niejednego to miasto rozczarowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najlepsze połączenia z Polski są do LA jeśli celujemy w zachodnie wybrzeże. Poza tym duże miasto dużo noclegów i stamtąd można wyruszyć w podróż. Nawet się nie zastanawiałem specjalnie jakoś, tak jakoś wyszło. Ja nie planuje aż tak dużej trasy, ale pocieszyłeś mnie trochę tym spaniem w aucie. Nie potrafię dokładnie określić trasy i zaplanować wszystkich noclegów na niej, więc czasami jak już nic nie znajdę to skorzystam pewnie (niechętnie) z noclegu w aucie. Na LA planuje tak naprawdę tylko kilka dni. Przylot, nocleg i uciekam w górę, a później na koniec wrócę pewnie jakoś od strony Kanionu, bo będę miał blisko do lotniska. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...