Skocz do zawartości

Podróż do USA. Prośba o opinie w sprawie planu.


Bogusław Kudłacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.01.2017 o 10:05, Joanna30 napisał:

Dla mnie taka wyprawa to będzie codzienna gonitwam ani czasu na odpoczynek ;)

A w połowie takiej wycieczki będziecie już dość zmęczeni takim przemieszczaniem się - nawet ci, którzy nie prowadzą auta.

My w trzy tygodnie zrobiłyśmy taką trasę i momentami żałowałam, że nie możemy zwolnić ;)

 

Podziwiam Joanna, naprawdę musiało być ciężko, ale co Wasze to Wasze hehe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 21.01.2017 o 22:06, srk napisał:

 Bryce Canyon - cudowne miejsce - nocleg - trasa angels landing - od 5 do 10h,

Angels landing to Zion a nie Bryce i jak ktoś trafi na pełnie księżyca i bezchmurną pogodę to polecam nocą (tylko ekipa min 4 os). Tez 5-10 h to przesada. 5 to max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srk, planuje zrobić podobną trasę jak ty, piszesz żeby noclegi rezerwować dużo wcześniej ? Jak to zrobić? Pierwszy raz będę w USA i nigdy nie rezerwowałem noclegów. Polecasz jakąś specjalną stronę? W miastach pewnie sprawdzi się booking czy airbnb, a w pobliżu parków narodowych czy na kampingach jak rezerwuje się nocleg? Również miałem w planie lądowanie w NY i przejazd przez całe stany w 3tyg i wylot z LA, ale chyba jednak skupię się na wschodnim wybrzeżu. Nie chce robić z tego tripa mordęgi tylko fajnie i spokojnie pozwiedzać. Będzie nas dwóch z czego tylko ja będę kierowcą. Na cel obieram chyba Californie, Nevadę, Utah, Kolorado, Nowy mexyk, Arizone i spowrotem do LA. Muszę jakoś ładnie poukładać tą trasę. Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnostwo stron na motele/hotele -- naprzyklad hotels.com. W samych parkach narodowych i na kampingach absolutnie musisz miec rezerwacje, i to duuuzo wczesniej bo sie bardzo szybko zapelniaja. (Te popularne czasami rok wczesniej.) Robi to sie na stronach National Park Service. Tu jest przyklad strony gdzie sie rezerwuje w Yosemite. https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/camping.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze rezerwowanie wcześniejsze hoteli to dobry pomysł, szczególnie jak rezerwuje się te najtańsze, których nie można bezpłatnie anulować. Podczas mojej road trip rezerwowałam tylko te, w których musiałam być w określonym czasie, ponieważ miałam tam coś zaplanowane na konkretną godzinę np.zwiedzanie antelope canyon. Pozostałe potencjalne miejsca noclegowe miałam wybrane, ale podczas podróży okazywało się, że jesteśmy w stanie pojechać dziś trochę więcej niż myśleliśmy, dzięki czemu, mogliśmy na drugi dzień wcześniej dojechać do miejsca docelowego i więcej czasu poświęcić na zwiedzanie.  Warto też rozejrzeć się za promocją typu "piąta noc gratis" i zwrócić uwagę czy jest w cenie śniadanie. Polecam stronę do planowania podróży, u nas się sprawdziła super https://roadtrippers.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie potrafię znaleźć na tej stronie tych rezerwacji. A moglibyście mi powiedzieć jak wygląda taka wizyta w parku narodowym? Jak to najlepiej zaplanować? Załóżmy, że będziemy kilka dni spędzać w LA, później chcemy wypożyczyć auto i pojechać na wycieczkę po CA, pewnie NV i Kolorado. Jak zaplanować wizytę w parku. Po prostu tam przyjeżdżam i zwiedzam? Tam jest jakieś główne wejście do parku czy po prostu jadę drogą przez park i co jakiś czas są kampingi zajazdy, a ja zjeżdżam w losowe miejsca i sobie oglądam?  Na wizytę np w w/w Yosemite zaplanować kilka dni? Czy właśnie spać tam gdzieś w aucie/namiocie czy kempingu? Musze tu wszystko z Polski rezerwować? Myślałem, że rano po prostu wyjdę z hotelu, wsiądziemy w auto i przyjedziemy do parku, a na miejscu lub w czasie trasy będziemy szukać/rezerwować motele przy drodze w których będziemy spali. Jak już nie uda się nigdzie znaleźć motelu to w najgorszym wypadku hotel lub tanim kosztem namiot jak będzie ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są zasady zwiedzania/spania w danym parku narodowych i jaka jest ewentualna cena za wjazd, to wejdź na stronę konkretnego parku narodowego i poczytaj. Jeśli są bilety wstępu, to na wszystkich drogach dojazdowych są bramki i tam trzeba będzie te bilety kupić. Bądź kupić przez internet, jeśli jest taka opcja, żeby na miejscu nie tracić czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich "pewnych" miejscach mozesz sobie poczytac w kazdym lepszym przewodniku. A w ogole, co to znaczy "w poblizu Californi" To tak jakby pytac o polecenia zwiedzana "w pobliczu Wloszech" Czy o sama Californie chodzi? I jezeli tak, to na jak dlugo? Bo wiesz, to jest ogromny stan, duzo do zobaczenia...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lęcę na 3 tygodnie, najpierw do CA bez żadnego planu, dlatego pytam. Chciałbym po prostu wysiąść z samolotu w LA wynająć jakiś hostel na ok 3 dni. Zobaczyć La (co warto?). Wynająć auto pojechać na jedną noc do SF i później w trasę. Sam nie wiem gdzie. Najpierw jakieś parki narodowe (Yosemite itp) Chciałbym tam spać w aucie lub pod namiotem ale z tego co czytam może być ciężko ponieważ trzeba rezerwować miejsca, a ja nie umiem tego zrobić. Może ktoś był na wycieczce i może napisać jak to wygląda. Chciałbym zobaczyć też wielki kanion lub tamte okolice i wrócić przez LV do LA. na wszystko mam 3 tygodnie. Co polecacie zobaczyć w tamtych okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...