Skocz do zawartości

Podróż do USA. Prośba o opinie w sprawie planu.


Bogusław Kudłacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 2.02.2017 o 12:26, micmart napisał:

Angels landing to Zion a nie Bryce i jak ktoś trafi na pełnie księżyca i bezchmurną pogodę to polecam nocą (tylko ekipa min 4 os). Tez 5-10 h to przesada. 5 to max

nam zajelo 7 godzin spokojnie, ale z dzieckiem, pisalem z gorka. angels lading zion - pomylilem parki, szybko pisalem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zarezerwować nocleg w parku narodowym np Yosemite. Termin jaki mnie interesuje to wrzesień 2017, nocleg pod namiotem dla dwóch osób. I ogólnie jakieś wskazówki. Co zabrać ze sobą z miasta? jak wygląda taka noc w parku narodowym? Rozumiem, że muszę kupić np grila, namiot, węgiel, jedzenie i picie wcześniej ponieważ na miejscu nie ma sklepu itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, kontrol napisał:

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zarezerwować nocleg w parku narodowym np Yosemite. Termin jaki mnie interesuje to wrzesień 2017, nocleg pod namiotem dla dwóch osób. I ogólnie jakieś wskazówki. Co zabrać ze sobą z miasta? jak wygląda taka noc w parku narodowym? Rozumiem, że muszę kupić np grila, namiot, węgiel, jedzenie i picie wcześniej ponieważ na miejscu nie ma sklepu itp? 

Serio przemysl ta wyprawe bo z takimi umiejetnosciami znajdywania informacji to raczej zginiesz...

https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/eatingsleeping.htm

Polecam fragment dotyczacy trudnosci rezerwacji (na 99% spozniles sie pewnie o jakies pol roku)

Please note that sleeping in your car or RV is not permitted within Yosemite except in individual campsites.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2017 o 16:03, kontrol napisał:

srk, planuje zrobić podobną trasę jak ty, piszesz żeby noclegi rezerwować dużo wcześniej ? Jak to zrobić? Pierwszy raz będę w USA i nigdy nie rezerwowałem noclegów. Polecasz jakąś specjalną stronę? W miastach pewnie sprawdzi się booking czy airbnb, a w pobliżu parków narodowych czy na kampingach jak rezerwuje się nocleg? Również miałem w planie lądowanie w NY i przejazd przez całe stany w 3tyg i wylot z LA, ale chyba jednak skupię się na wschodnim wybrzeżu. Nie chce robić z tego tripa mordęgi tylko fajnie i spokojnie pozwiedzać. Będzie nas dwóch z czego tylko ja będę kierowcą. Na cel obieram chyba Californie, Nevadę, Utah, Kolorado, Nowy mexyk, Arizone i spowrotem do LA. Muszę jakoś ładnie poukładać tą trasę. Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki. 

Polecam Ci goseek.com - naprawde trafiaja sie duze rabaty - w ogole dla rezydentow, obywateli i miejscowych to jest super strona bo znizki jeszcze wieksze. Poza tym standardowo booking.com, airbnb, hotels.com.
W Yosemite jak w wiekszosci znanych parkow campingow jest kilka. https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/camping.htm - z informacji tam wynika, ze campery tam moga rezerwowac na wrzesien noclegi od 15 maja - nie mam jak teraz zbadac calej strony, ale poczytaj, zobacz - z namiotami moze jest analogicznie.

Gdzie ladujesz? Jesli LA i 3 tygodnie to jazda na polnoc i Yellowstone jest mozliwa i skupilbym sie na tym. Samemu latwo nie bedzie za kolkiem, ale dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ląduję w LA (LAX), muszę się zastanowić nad tym Yellowstone, trochę daleko mi się wydaje ale w dwa dni dojadę, a przy okazji trochę pozwiedzam :) Ogólnie nie mam problemu z długimi trasami samochodem. Więc spokojnie dałbym radę nawet w jeden dzień ciągłej jazdy, ale pewnie będę chciał coś oglądać po drodze itp. 

No właśnie w Yosemite chyba nie da się jeszcze zarezerwować noclegu ponieważ na jaki camp nie nacisnę to wyskakuje not available, poza tym ciężko mi teraz zaplanować w jaki konkretnie dzień dojadę do parku. Myślałem, że po prostu bez żadnych rezerwacji można tam podjechać, zapłacić np 25$ i dostanę miejsce parkingowe i mały placyk na namiot. Słabo znam angielski ale z tego co czytam jest tam kamping (Camp4) w którym obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy, ale ciekawe czy uda mi sie tam dojechać o 7 rano żeby zaklepać miejsce. Z tego również powodu boję się jechać taki kawał do Yellowstone, ponieważ co będzie jak przyjadę, a tam nie będzie wolnych miejsc. :unsure: Ogólnie to gdzie polecacie pojechać do parku Yosemite? Myślę żeby pojechać po prostu rano do Yosemite Valley i próbować szukać miejsca indywidualnie w końcu nie przyjeżdżam tam kamperem tylko normalną osobówka pod namiot to jakoś uda im się gdzieś mnie wcisnąć jakby Camp4 był już zajęty. Poza tym chyba właśnie w okolicach Valley są najładniejsze widoki i trasy turystyczne? Czy może znacie jakieś lepsze miejscówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wolne miejscówki w parku Yellowstone. Można zarezerwować i jest to w miarę łatwe w porównaniu do Yosemite (tam chyba pozostaje mi Camp4). Co ciekawe, miejsce z polem na mały namiot kosztuje tyle samo co miejsce RV czy to normalne? Czy lepiej zarezerwować np jedno miejsce na 3 dni czy lepiej 3 różne kempingi i co dzień się przenosić? Będę miał tylko jeden namiot więc to raczej nie będzie kłopot. Na stronie parku znalazłem takie kempingi jak Bridge Bay, Grant, Madison i Canyon czy polecacie któryś najbardziej? Czy wystarczy, że zatrzymam się na jednym na 3 dni i zobaczę wszystko co potrzeba? Jeśli ktoś był na którymś kempingu to bardzo proszę o wskazówki i opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kontrol napisał:

Znalazłem wolne miejscówki w parku Yellowstone. Można zarezerwować i jest to w miarę łatwe w porównaniu do Yosemite (tam chyba pozostaje mi Camp4). Co ciekawe, miejsce z polem na mały namiot kosztuje tyle samo co miejsce RV czy to normalne?

Normalne, bo to podobnej wielkosci miejsca, roznica podejrzewam ze jest (jezeli w ogole jakas) w dostepnosci podpiecia do pradu i ewentualnie kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...