Skocz do zawartości

Odmowa wizy turystycznej - dużo wątpliwości


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

praca ok lecz nie szybko polecisz na urlop. Pamiętaj ze w Konsulacie wiedzą ze praca po to by wyjechać. Rodzice,opieka płatna,sponsorowanie ich itd. To mozesz im zalatwic.Konsulowie znają zbyt wiele spraw które miały się skończyć powrotem a jednak bylo inaczej .

każde pójście na skróty skończy się odmowa. I pamiętaj ze Ty masz inna historię do innych i dlatego te osoby mają wizy za drugim razem a Ty nie.

a co Ci powiedziała ta firma,rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sly6 said:

a co Ci powiedziała ta firma,rady.

Usłyszałam, że będąc niezatrudniona moje szanse maleją, ale żebym wytłumaczyła, że po powrocie chcę założyć swoją działalność. I że jeszcze ważniejsze jest, żebym miała plan podróży, rezerwację na lot, a jeszcze lepiej kupiony bilet tam.

 

Jestem totalnie zrozpaczona teraz i przekonana, że mogę się pożegnać z wizą. A nawet gdybym aplikowała od nowa, już sama nie wiem, co mówić. Bo co, bardziej by im się podobało, gdybym zamiast osobnika płci męskiej podała koleżankę? Mam bardzo dobrą znajomą, ale mieszka w Vermont. No i napieranie z nowym wnioskiem, gdzie pozmieniam adres pobytu i wykażę, że nadal jestem studentką chyba nie uczyni mnie bardziej wiarygodną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly6 Nie miesiąc a dłużej? Dlaczego?

 

@Roelka masz rację, ale na wizę narzeczeńską chyba dosyć długo się czeka, no i nie wiem, jak spojrzą na dwumiesięczny związek... pewnie krzywo.

 

Strasznie przykre to jest. Naprawdę załamka. Jakaś część mnie chciałaby ten wniosek wypełnić od nowa już dzisiaj i jak najszybciej umówić się na następną rozmowę, i stanąć na rzęsach, żeby dali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugosc zwiazku nie ma znaczenia tak bardzo - glownym czynnikiem jest to, ze musicie twarz w twarz sie spotkac. No i musicie byc gotowi na slub...

Wiza narzeczenska to okolo 6 miesiecy czekania, w zaleznosci od roznych czynnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sly6 said:

to ile dostaniesz wolnego po miesiącu czasu,już tak masz utrwaloną pracę ze wrócisz bez problemu? Jak widzisz same znaki zapytania zamiast odpowiedzi.

 

No na razie to nie mam pracy wcale. Idealnie to by było po znajomości pewnie, abym tylko miała papierek, żeby pokazać. Zupełnie jakby znalezienie pracy w Polsce już samo w sobie nie było trudne... ehh. A gdybym miała wystarczająco kasy na koncie, a była bezrobotna, to lepiej to dla nich wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...