Skocz do zawartości

Recommended Posts

nikt Cię nie zatrzymuje lecz licz się z tym ze masz pod górkę. Już sama wiza na jeden rok świadczy ze dali Ci szansę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Adi, dostales negata, brak zwiazkow z krajem - wiem, ze ciezko Ci pewnie, ale szanse sa minimalne. Nie ma tak, ze ich nie ma, juz byly opisywane tak niesamowite historie tu na forum, ze nikt nie powie ze na 100% nie dostaniesz wizy. Ludzie szli po 2 tygodniach i dostawali.

U Ciebie jest kilka punktow zapalnych. Pewnie z racji mlodego wieku i rodziny - dostales wize na 1 rok. Zadeklarowales przyjazd na 2 miesiace, byles 6. Przebukowales bilet i wyleciales pozniej - to wszystko w systemie jest.

Jesli utrata marzen ma kosztowac te 700 zl czy ile ta wiza teraz kosztuje, to uderzaj do ambasady/konsulatu - najwyzej Ci odmowia - swiat sie nie zawali.

Ale idz z planem, powiedz co chcesz zobaczyc, ile czasu tam bedziesz - i jak sie mowi, ze na rozmowach z konuslem nie mowic za duzo - to w tym wypadku jednak bym probowal uargumentowac cel wyjazdu i poprzednia odmowe. Powiedziec, ze marzysz  tym Yellowstone od dziecka a poprzednio nie zobaczyles bo rodzina sie tam nie wybierała.  

Niemniej szanse b.małe. Minimalne, ale są.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okej dziękuję, dam znać w kwietniu jak mi poszło,  warto jeszcze raz zaryzykować :-) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj, daj:) do kwietnia tez troche czasu i nieco lepiej wyglada jak pojdziesz na rozmowe za 2 miesiace, a nie za 2 tygodnie. Powodzenia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 2/8/2017 o 12:54, sly6 napisał:

Oraz mu wyskoczy co wpisal Konsul inny. Kiedyś się mówiło ze Warszawa lepsza niż Kraków..

A nie ma rejonizacji? Nigdy się tym nie interesowałam tak praktycznie, bo jestem z Warszawy, więc nie było dylematu, ale mam jakieś takie uczucie, że gdzieś coś czytałam o rejonizacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12 minut temu, Joanna30 napisał:

Kiedyś była rejonizacja, teraz już nie ma.

Aaaa, i wszystko jasne :D.

Dzięki!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8 lutego 2017 o 12:46, ZielonyTomek napisał:

Wszystko maja w sytemie. Wyskoczy mu cala historia twoich wjazdow i wyjazdow do stanow, ile deklarowales a ile byles rzeczywiście w stanach, jak i rowniez wnioski konsula z poprzednich wiuyt w ambasadzie.

A czy wyskakuje konsulowi/urzędnikowi na granicy zarówno to, ile deklarowałem podczas rozmowy w ambasadzie, jak i to, ile deklarowałem podczas poprzedniego przekraczania granicy?

Pytam o to z tego względu, że jeżeli np. podczas rozmowy w konsulacie podam jakieś dane, natomiast wjeżdżając na terytorium stanów podam inne i będę zgodnie z nimi, nowo podanymi, to czy to będzie dobrze widziane, bo w końcu zmieniły mi się plany, czy pomimo prawdziwej deklaracji podczas przekraczania granicy to będzie źle widziane z tego względu, że ubiegając się o wizę zdeklarowałem wcześniej coś, czego nie zrealizowałem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co innego np tydzień dwa a co innego np pól roku .. Pewne sprawy sa widziane gdy masz druga rozmowę już szczegółową w pokoju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, mam pytanie. Jeżeli przy ostatniej odmowie usłyszałem,  tylko,,  przepraszam dzisiaj się Pan nie kwalifikuje na wiza " to co mam wpisać w nowym wniosku w rubryce powód ostatniej odmowy?  Napisać,,  zbyt małe związki z krajem " ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 godzin temu, Cryptoniczny napisał:

Pewnie rozmowę będziesz mógł umówić pod koniec kwietnia, albo w maju. Długo sie czeka teraz, ja tez długo czekałem.

Miałeś rację dopiero na 25 kwietnia był wolny termin, a jak wgl dostałeś wizę? 

Edytowane przez adi4912

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 4.04.2017 o 10:09, Cryptoniczny napisał:

Pewnie rozmowę będziesz mógł umówić pod koniec kwietnia, albo w maju. Długo sie czeka teraz, ja tez długo czekałem.

Miałeś rację dopiero na 25 kwietnia był wolny termin.. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,  czy jest szansa że dostanę wizę w styczniu?  Nie za szybko się staram po odmowie? 

Edytowane przez adi4912

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 minutes ago, adi4912 said:

Witam,  czy jest szansa że dostanę wizę w styczniu?  Nie za szybko się staram po odmowie? 

A coś się zmieniło od ostatniej wizyty? Możesz udowodnić "większe" związki z krajem? Kupiłeś tu mieszkanie? Pojawiło się coś co bardziej cię trzyma z krajem niż podczas ostatniej wizyty?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, mcpear napisał:

A coś się zmieniło od ostatniej wizyty? Możesz udowodnić "większe" związki z krajem? Kupiłeś tu mieszkanie? Pojawiło się coś co bardziej cię trzyma z krajem niż podczas ostatniej wizyty?

Tak, zmieniłem prace na lepsza , ale wątpię , żeby to wystarczyło po dwóch odmowach 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz