Skocz do zawartości

Odmowa wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, we Wrześniu 2015 roku dostałem wizę na rok czas,  dzięki niej udałem się w podróż do USA do mojej Cioci której nie widziałem od 13 lat. Odwiedziłem również swoich kuzynów. W Stanach byłem od kwietnia do września 2016. Dużo podróżował po wschodnim wybrzeżu między innymi Atlantic City,  Boston,  Waszyngton itp. Jakoś w Grudniu pojawiła się okazja ponownego wyjazdu na 3 tygodnie do Cioci w czerwcu ,  żeby zobaczyć Park Yellowstone. Wczoraj (7lutego)  udałem się do Konsulatu w Krakowie i otrzymałem odmowę wydania mi wizy. Moje pytanie brzmi,  czy jest wgl jaki kolwiek sens starania się o wize np. W kwietniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Napisała ze miała wizę na rok. :P podejrzewam że odmowa za brak związków z Polska? Albo zadeklarowała w poprzednim wniosku pobyt krótszy niż rzeczywiście tam byłaś i do tego się przyczepki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kontrol napisał:

z jakiego powodu dostałeś odmowę? Na ile miałeś wizę? Jak to wiza turystyczna? co podawałeś we wniosku?

Konsul powiedział mi ,, przepraszam bardzo ale dzisiaj się Pan nie kwalifikuje na wizę " po czym jeszcze raz przeprosił.  We wniosku podawałem,  że pracuje jako kurier i,  że jadę do Cioci i Wujka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Roelka napisał:

Napisała ze miała wizę na rok. :P podejrzewam że odmowa za brak związków z Polska? Albo zadeklarowała w poprzednim wniosku pobyt krótszy niż rzeczywiście tam byłaś i do tego się przyczepki? 

Tak na lotnisku i we wcześniejszym wniosku podałem,  że będę 2 msc, ale wyszło inaczej,  bo urzędnik dał mi na 6 msc i nie wiedziałem, czy kiedyś będzie mi jeszcze dane zobaczyć USA,  a w Polsce wiedziałem,  że i tak będę mieć pracę bez względu na to kiedy wrócę. Tak w ogóle jestem chłopakiem :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oops. Przepraszam. Szansa jest zawsze. Choć wydaje mi się że już na początku konsul miał jakieś ale. Zazwyczaj wydawane są wizy na 10 lat a ty dostałeś na rok. Ja zresztą moja turystyczna też mialam rok. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest malo prawdopodobne bo jak kto forum działa to malo kto w krótkim czasie dostaje wizę w takim przypadku jak Twój. Piszesz jedno a robisz coś innego. Nie masz zakazu całkowitego lecz przekonaj Konsula ze teraz lecisz na krótko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...