Skocz do zawartości

Odmowa wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Adi, dostales negata, brak zwiazkow z krajem - wiem, ze ciezko Ci pewnie, ale szanse sa minimalne. Nie ma tak, ze ich nie ma, juz byly opisywane tak niesamowite historie tu na forum, ze nikt nie powie ze na 100% nie dostaniesz wizy. Ludzie szli po 2 tygodniach i dostawali.

U Ciebie jest kilka punktow zapalnych. Pewnie z racji mlodego wieku i rodziny - dostales wize na 1 rok. Zadeklarowales przyjazd na 2 miesiace, byles 6. Przebukowales bilet i wyleciales pozniej - to wszystko w systemie jest.

Jesli utrata marzen ma kosztowac te 700 zl czy ile ta wiza teraz kosztuje, to uderzaj do ambasady/konsulatu - najwyzej Ci odmowia - swiat sie nie zawali.

Ale idz z planem, powiedz co chcesz zobaczyc, ile czasu tam bedziesz - i jak sie mowi, ze na rozmowach z konuslem nie mowic za duzo - to w tym wypadku jednak bym probowal uargumentowac cel wyjazdu i poprzednia odmowe. Powiedziec, ze marzysz  tym Yellowstone od dziecka a poprzednio nie zobaczyles bo rodzina sie tam nie wybierała.  

Niemniej szanse b.małe. Minimalne, ale są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/8/2017 o 12:54, sly6 napisał:

Oraz mu wyskoczy co wpisal Konsul inny. Kiedyś się mówiło ze Warszawa lepsza niż Kraków..

A nie ma rejonizacji? Nigdy się tym nie interesowałam tak praktycznie, bo jestem z Warszawy, więc nie było dylematu, ale mam jakieś takie uczucie, że gdzieś coś czytałam o rejonizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 8 lutego 2017 o 12:46, ZielonyTomek napisał:

Wszystko maja w sytemie. Wyskoczy mu cala historia twoich wjazdow i wyjazdow do stanow, ile deklarowales a ile byles rzeczywiście w stanach, jak i rowniez wnioski konsula z poprzednich wiuyt w ambasadzie.

A czy wyskakuje konsulowi/urzędnikowi na granicy zarówno to, ile deklarowałem podczas rozmowy w ambasadzie, jak i to, ile deklarowałem podczas poprzedniego przekraczania granicy?

Pytam o to z tego względu, że jeżeli np. podczas rozmowy w konsulacie podam jakieś dane, natomiast wjeżdżając na terytorium stanów podam inne i będę zgodnie z nimi, nowo podanymi, to czy to będzie dobrze widziane, bo w końcu zmieniły mi się plany, czy pomimo prawdziwej deklaracji podczas przekraczania granicy to będzie źle widziane z tego względu, że ubiegając się o wizę zdeklarowałem wcześniej coś, czego nie zrealizowałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytanie. Jeżeli przy ostatniej odmowie usłyszałem,  tylko,,  przepraszam dzisiaj się Pan nie kwalifikuje na wiza " to co mam wpisać w nowym wniosku w rubryce powód ostatniej odmowy?  Napisać,,  zbyt małe związki z krajem " ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...