Jump to content

Proszę o pomoc


darekbp

Recommended Posts

Witam mam do Was pytanie chce razem z dziewczyna wyjechać na stałe do stanów ale niestety mamy tylko wizę turystyczna w loteriadzie nie udało się nam a próbujemy kilka lat już . I moje pytanie jak pojedziemy do stanów minie czas który został nam przydzielony np. Pół roku to wtedy jesteśmy nielegalnie i jak z tym jest możemy nadal pracować legalnie? Cis nam grozi za nielegalny pobyt? Mam tam rodzine i mówili mi ze dużo bardzo Polaków siedzi nielegalnie i póki nic nie przeskrobiesz to Urzad imigracyjny nie powinien robić problemów. Bo chyba prócz loteriady nie ma innego sposobu by zdobyć zielona kartę bądź obywatelstwo?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 27
  • Created
  • Last Reply

Na wizie turystycznej każda praca jest nielegalna. W momencie kiedy zaczynasz taka pracę twoja wiza staje się nie ważna. Nie masz szans na żadne ubezpieczenie, dokumenty, nic. Nawet prawa jazdy nie dostaniesz. Obecna administracja zatrudnia setki nowych osób do kontroli imigracyjnej. Jeżeli przesiedzisz wizę to już w ogóle koniec. Kontrole dokumentów zaczynają się już nawet na lotach wewnątrz stanów. Więc nie będziesz mógł podróżować. W dzisiejszych dniach podejrzewam ze każdy się już boi zatrudniać nielegalnych. Orientujesz się nieco w ostatnich wiadomościach? Zamiast pchać się na głupa do USA gdzie nie Masz szansy na normalne życie, wyjedz gdziekolwiek do Europy. 

Link to comment
Share on other sites

a rodzina pomoże Ci wrazie problemów? Mówisz ze urząd imigracyjny nic Ci nie zrobi a jak złapie na pracy to co? Pamiętam na forum jak pisaliśmy o tym kto może zostać w wiezeniu i być deportowanym i te czasy minęły. Teraz złapią Cie i szybko deportują bez wypuszczania na wolność jak kto dawniej bywało. Możesz nie wierzyć co tutaj się pisze a poczytaj różne strony www i co teraz jest. Sa tacy juz ludzie ze boja się wysyłać dzieci do szkoły czy mąż,zona nie idzie do pracy. Kiedys osoby przekraczały granicę z Kanady do USA a teraz to duet odwraca. Tak będą osoby ze będą i tak jechać i pracować lecz to co bylo kiedys teraz powoli się zmienia.

Link to comment
Share on other sites

Sly6 a mam takie pytanie bo nigdzie o tym nie mogę znaleźć jakbym wygrał zielona kartę a narzeczona ma tylko wizę i jakbyśmy pojechali do stanów i tam byśmy się pobrali to wtedy ona ma już obywatelstwo tez?

Link to comment
Share on other sites

Nie.

Zielona karta to nie obywatelstwo. Od karty do obywatelstwa jest daleeka droga.

Gdybys wygral w loterii, to mielibyscie dwie opcje - Bierzecie slub przed finalna rozmowa w Amabasadzie i dziewczyna zostaje "podpieta" pod twoja zielona karte.

Jedziesz do USA sam, odbierasz zielona karte, wracasz do Polski, bierzecie slub. Ty (sam) wracasz do USA, wysylasz petycje na sponsorowanie malzonki. Nie wiem jak dlugo trwa proces, bodajze czas oczekiwania bylby 2 lata.

Jakbys tylko ty pojechal z zielona karta, a dziewczyna z wiza turystyczna - to wedlug mnie jest duza szansa, ze bylaby zawrócona na granicy.

O obywatelstwo sie nie martw. Jest to dobre kilka lat oczekiwania po otrzymaniu zielonej karty - przedstawienia ze jestes stalym rezydentem, etc, etc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...