Jump to content

Odmowa wizy turystycznej.


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum i chciałbym podzielić się swoim problemem który nie daje mi spokoju. Od małego marzyłem o tym by wyjechać na wakacje do USA. Zawsze mnie tam ciągnęło. Mam rodzinę która tam mieszka już długie lata pod Detroit oraz Sacramento. Wujek od dłuższego czasu mnie zapraszał więc w końcu zdecydowałem że w tym roku się wybiorę. Złożyłem wniosek ds-160 na stronie internetowej którą pewnie większość z was kojarzy. Wypełniłem wszystko tak jak być powinno "100 % szczerośći", podałem także adres i miejsce zamieszkania Wujka w Michigan. Umówiłem się na rozmowę w Krakowie i czekałem niecierpliwie. Kiedy nadszedł czas rozmowy z konsulem zaczął zadawać mi różne pytania (cel podróży, ile czasu planuję zostać w USA, gdzie aktualnie pracuje, jaki zawód wykonuje mój Wujek w USA). Następne pytanie mnie troszkę zszokowało a mianowicie czy moja Siostra mieszka w Polsce... Odpowiedziałem że nie ponieważ mieszka i pracuje legalnie z mężem już kilka lat w Skandynawii. Po tych dziwnych pytaniach pracownik konsulu powiedział że nie kwalifikuje się do otrzymania wizy turystycznej i dostałem kartkę z paragrafem 221(g). Pytanie do Was wszystkich co zrobić. Czy składać ponownie wniosek samemu i umawiać się na ponowne spotkanie aż do oporu i wyrzucać pieniądze w błoto ? Zasięgnąć porady w firmie która pomaga takową wizę otrzymać ? Dać sobie czas czy po prostu sobie odpuścić ? Jestem trochę załamany i mam nadzieję że otrzymam od Was jakieś pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

Cel podróży - odwiedzić rodzinę która mieszka tam od bardzo długiego czasu i zaprasza mnie do USA, zwiedzić Kalifornie, Detroit i NY.  Zobaczyć kawałek świata.
Ile chcę zostać - powiedziałem że miesiąc chodź planowałem max 2-3 tygodnie
Gdzie pracuje - powiedziałem wszystko jaki aktualnie wykonuję zawód chodź jestem na tym stanowisku dopiero 2 miesiące, uwzględniłem na wniosku ds-160 poprzednią wykonywaną pracę w amerykańskiej korporacji gdzie spędziłem ponad rok czasu.
Zawód Wujka - taki jaki wykonuje nadal... czyli elektryk. 

Chcę tylko dodać że mój Wujek ma amerykańską i kanadyjską zielona kartę i posiada obywatelstwo Kanady, jednak na dzień dzisiejszy mieszka i pracuje w USA legalnie.

Link to comment
Share on other sites

A skąd się wzięło pytanie o Twoją siostrę? Wymieniałeś ją gdzieś we wniosku? Domyślam się, że nie, bo nie ma żadnego związku ze Stanami... Ale może ona też kiedyś starała się o wizę? Dziwne jest to, że konsul Cię o nią zapytał...

Link to comment
Share on other sites

a teraz ja zadam pytania.. Czy Twoja siostra chciała polecieć do USA,jak i kiedy Twój Wujek dostał GC,kogoś zapraszał?

mając obywatelstwo kanadyjskie nie ma sie tej karty stałego pobytu w Kanadzie . Pamiętaj ze służby Kanady i USA współpracują ze sobą

Link to comment
Share on other sites

Nie wspominałem nic o Siostrze podczas procedury wypełniania wniosku co najlepsze, nie było nawet takiego pytania... Byłem naprawdę zaskoczony kiedy zadał to pytanie podczas weryfikacji. Nie dziwiłbym się że rząd amerykański w jakiś sposób sprawdza twoją jakby to powiedzieć... kartotekę życia przed spotkaniem w konsulacie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...