Skocz do zawartości

Odmowa wizy turystycznej.


Rekomendowane odpowiedzi

Moja Siostra nigdy nie myślała nigdy o tym żeby ruszać na drugi koniec globu :) Wyjechała na staż do Danii i tam została do teraz. Jeśli chodzi o Wujka to w Kanadzie mieszkał 15 lat a w USA przebywa ponad 25. Jeśli chodzi o jego proceduralne i urzędowe sprawy to nigdy nie rozmawiałem z nim na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A kiedy ostatnio widziałeś tego wujka? Jak strzelisz ze XX lat temu dziś drugi z X tworzy liczbę dziesiętna to... Konsul ci w to wujostwo nie uwierzył, tzn zakłada ze to taka rodzina co żadna i ze moze sie okazać ze wujek zmieni zdanie i cie nie ugości a ty bez kasy będziesz problemem w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraviec10 napisał:

Nie wspominałem nic o Siostrze podczas procedury wypełniania wniosku co najlepsze, nie było nawet takiego pytania... Byłem naprawdę zaskoczony kiedy zadał to pytanie podczas weryfikacji. Nie dziwiłbym się że rząd amerykański w jakiś sposób sprawdza twoją jakby to powiedzieć... kartotekę życia przed spotkaniem w konsulacie.

Mają dużą wiedzę. Mój kolega jechał do USA pierwszy raz i na lotnisku wzięli go na osobista kontrolę, wiedzieli dużo na jego temat np. wiedzieli,  że zamknął firmę w Polsce mimo, że tego nie było we wniosku.  Wydaje mi się,  że mają dostęp do tego czy ktoś jest zarejestrowany jako bezrobotny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lx13 napisał:

A kiedy ostatnio widziałeś tego wujka? Jak strzelisz ze XX lat temu dziś drugi z X tworzy liczbę dziesiętna to... Konsul ci w to wujostwo nie uwierzył, tzn zakłada ze to taka rodzina co żadna i ze moze sie okazać ze wujek zmieni zdanie i cie nie ugości a ty bez kasy będziesz problemem w USA.

Z Wujkiem ostatnio widziałem się na jesieni kiedy przebywał na urlopie w Polsce. Przyjeżdża 1-2 razy do roku do PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem. Z urlopem tez przesadzasz, miesiąc? Mogło pójść albo o długość urlopu - podejrzana długość, zwłaszcza ze dopiero zacząłeś prace, albo o brak środków na wycieczkę, wg uznania konsula oczywiście. A moze konsul jest zwolennikiem obecnego prezydenta i... juz sam wiesz co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lx13 napisał:

No to nie wiem. Z urlopem tez przesadzasz, miesiąc? Mogło pójść albo o długość urlopu - podejrzana długość, zwłaszcza ze dopiero zacząłeś prace, albo o brak środków na wycieczkę, wg uznania konsula oczywiście. A moze konsul jest zwolennikiem obecnego prezydenta i... juz sam wiesz co.

Być może masz rację. Cóż nie pozostało mi chyba nic innego jak poczekać z kilka miesięcy (np. do lata) albo dłużej bo nie ma co się nakręcać i na szybko umawiać kolejną wizytę w konsulacie bo pewnie pogorszy to moją sytuację. Nic innego nie przychodzi mi do głowy niestety :( Przemyślę kilka spraw, wypełnie wniosek jeszcze raz i zaprezentuje się znacznie lepiej niż za pierwszym razem. Kto to wie może w między czasie Polska trafi do (Visa Waiver Program) :) Trump obiecywał to Polakom chodź nie jest pierwszą osobą która przed wyborami prezydenckimi tak obiecywała a później nic nie szło w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sly6 napisał:

Poczytaj zasady visa waiver i co pisze o zmianach w tym programie. Prawo ma być zmieniane od tego programu po wizy pracownicze. My tutaj czasami o tym piszemy.

 

Mógłbyś mi podać linka do tego tematu. Szukam po forum i nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraviec10 napisał:

Być może masz rację. Cóż nie pozostało mi chyba nic innego jak poczekać z kilka miesięcy (np. do lata) albo dłużej bo nie ma co się nakręcać i na szybko umawiać kolejną wizytę w konsulacie bo pewnie pogorszy to moją sytuację. Nic innego nie przychodzi mi do głowy niestety :( Przemyślę kilka spraw, wypełnie wniosek jeszcze raz i zaprezentuje się znacznie lepiej niż za pierwszym razem. Kto to wie może w między czasie Polska trafi do (Visa Waiver Program) :) Trump obiecywał to Polakom chodź nie jest pierwszą osobą która przed wyborami prezydenckimi tak obiecywała a później nic nie szło w tym kierunku.

Ty z ruchu bezwizowgo jesteś już po odmowie wyłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...