Skocz do zawartości

Karalność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapewne podobne tematy już były wcześniej poruszane ale mimo wszystko postanowiłem pokrótce opisać moja sytuacje i jednocześnie zapytać Was o zdanie.

w jednym z krajów członkowskich unii (nie w Polsce) postanowiłem poprosić o wizę turystyczna do stanów z racji tego ze ja i moja narzeczona marzymy o tym ażeby zobaczyć new york. Absolutnie oboje nie mamy potrzeby uciekania z Europy i osiedlania się w USA ponieważ posiadamy swoje mieszkanie, stała prace i dość solidny dobytek także wyjazd czysto turystyczny wchodzi w rachubę. Niestety 11 lat temu byłem zamieszany w handel narkotykami, zostałem za to skazany na karę w zawieszeniu (dobrowolne poddanie się karze), która de facto już minęła i podejrzewam ze tzw karalność w moim przypadku uległa zatarciu. w Deklaracji DS-160 nie kłamałem i na pytanie czy byłem karany odpowiedzialem ogólnikowo nie wdając sie w szczegóły; ze owszem byłem zamieszany w sprawy narkotykowe i po ugodzie z prokuratura zarządzono karę w zawieszeniu. W zeszły czwartek odbyło się w konsulacie spotkanie z konsulem i tu zaczęły się schody: zadano mi pytanie; czy handlowałem narkotykami (z dość donośnym tonem głosu urzędnika także zapewne cała sala to słyszała) - odpowiedzialem ze tak; jak długo - tez odpowiedziałem prawdę; jaka jest pewność ze do tego nie wrócę; odpowiedziałm ze nie mam powodu do tego co robiłem wracać i generalnie nie cierpię narkotyków.  Na końcu spotkania dano mi kartkę na której jest napisane ze mój wniosek jest chwilowo wstrzymany na podstawie 221(g) i poproszono o dokumenty. Nie do końca wiedziałem co mam wysłać także zapytałem mailowo co konkretnie mam dostarczyć i odpowiedz była taka:

If the Applicant is in Poland:

Application should be made directly to the National Criminal Register (Krajowy Rejestr Karny), ul. Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa. Applicant should complete the Request Form (PDF - 39 kb) to obtain the police certificate from the Polish Ministry of Justice. Please also read our Police Certificate Cover Letter (PDF - 156 kb) for additional information. It usually takes up to three weeks for the Ministry of Justice to process good conduct certificate requests, although an applicant who appears personally at the Ministry can often obtain a certificate the same day.

If the Applicant is in the United States:

Application should be sent to one of the four Polish diplomatic missions in the U.S.: Washington, New York, Chicago, or Los Angeles. Applications may also be sent directly from overseas to the Ministry of Justice address listed above.

If the Applicant is in a Third Country:

Application should be sent to the Polish Embassy in that country, or may be mailed directly to the Ministry of Justice address listed above.

Prison Records

Available only at applicant's request. Prison records are generally available directly from the court of adjudication. Certificates attesting to prison sentences, or the absence of prison records, are obtainable on application to the Ministry of Justice, National Criminal Register (KRK) in Warsaw at www.ms.gov.pl (Ministerstwo Sprawiedliwosci, Krajowy Rejestr Karny, Warszawaul. Czerniakowska 100).

 

co dokładnie oznacza "prison records"? Czy ten wyrok z tamtej wspomnianej sprawy mam także dostarczyć czy nie jest to raczej wymagane? Jakie są szanse dla mnie dostania wizy? Boje się ze wydam kolejna kasę na tłumaczy przysięgłych itp a rezultat końcowy będzie i tak odmowa :-( 

za wszelkie porady i uwagi z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus jest taki ze masz nadal szansę na wizę tylko Konsul musi widzieć ze masz tzw czystą kartotekę od tego czasu czy chodzi o narkotyki czy o coś innego. Wyślij przetłumaczone zaświadczenie o niekaralności i czekaj na odzew.

w Polsce bys musial dostarczyć przetłumaczony wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się właśnie zastanawiałem czy pchać się z tym tłumaczonym wyrokiem czy tylko wysłać przetłumaczone zaświadczenie o niekaralności plus oryginał. Rozumiem ze jeśli będą chcieli więcej to się o to upomną sami, nie zirytuje ich tym ze dostaną samo zaświadczenie o nie karalności, zreszta w tym mailu który wysłali do mnie nie jest napisane ze chcą wyrok sądowy (przynajmniej ja to tak rozumiem). Ciekaw jestem czy moja sprawa od początku do końca będzie zajmował się ten sam pan-konsul czy tak jak na kogo trafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafficking odnosi się do przemytu lub handlu - cżego dokładnie tyczy się to stwierdzenie ? No właśnie dziwne skoro im powiedziałem prawdę to mogli zaoszczędzić nam wszystkim czasu i odrazu odesłać a tak dali szanse. Generalnie chce tam jechać na ok 5 dni na wycieczkę z biura - 3 razy mnie o to pytał konsul podczas dość muszę przyznać dziwnej rozmowy. Europa to mój dom i raczej po za ten kontynent nigdy się nie wyprowadze. Nie chce mi się jakoś wierzyć ze wszyscy którzy byli zamieszani kiedyś w handel narkotykami i skazani za to prawomocnymi wyrokami nie maja wstępu do USA. - jako turyści rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze spędziłem więcej niż 2 sekundy przeszukując Google  ale z całym szacunkiem forum jest po to żeby się wymienić spostrzeżeniami. Dla mnie trafficker to Przemytnik a dealer to handlarz (w świetle prawa to zupełnie inne zarzuty). Deportować... Hmm narazie czekam na decyzje czy w ogóle mnie puszcza na wakacje. Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam stała dobra prace moja partnerka również cZasem udzielam się społecznie pomagając Polakom którzy nie znają języka (tak jak wspomniałem - nie mieszkam w Polsce od 10 lat ) 

ps: może inaczej ... czy jest ktoś na forum kto starał się o wizę z podobnym "balastem " z pszeszlosci i może się podzielić swoim doświadczeniem? 

Naprawdę osoby karane są skreślone ?? t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Każdy Konsul jak i przypadek jest inny. Fakt sa takie sprawy ze są skazane na przegrane a tutaj może być tak ze Konsul musi zobaczyć czy mówisz prawdę ze jesteś czysty od tej sprawy. Masz to szczęcie ze ktoś daje Ci szanse i zrób jak piszą. I np mozesz spotkać podobny przypadek z pozytywna lub negatywną odpowiedzią..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno wykorzystam swoją szanse i dokument przedstawię, wysłałem już do polski upoważnienie dla mojej mamy  do odbioru zaświadczenia o karalności / nie karalności. Pamietam tez ze podczas rozmowy z panem konsulem zapytał mnie "skąd mam mieć pewność ze do tego nie wrócisz?" - odpowiedziałem najlepiej jak potrafiłem choć ze względu na stres ne było to łatwe -_-. Popatrzył się w komputer, zapytał od kiedy mam stała prace, dał mi kartkę papieru 221(g) oddał paszport i powiedział "załatw dokumenty". No zobaczymy, nie omieszkam dać znać o wyniku całej tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...