Skocz do zawartości

Cofnięcie z lotniska Chicago


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 minuty temu, Lx13 napisał:

Wniosek jedno a fakty drugie. Wyszło im ze kłamałaś. Tak to jest z tymi wyjazdami do USA na 2 miesiące... Ja wiem, ty moze i masz dobre intencje ale oni przez takie intencje musza budować mur...

Gdybym wcześniej przeczytała opinie z tego o innych forum to bym dmuchana na zimne.Niestety nie interesowalo mnie to bo wiedziałam że cel podróży mam stricte turystyczny.Najgorsze w tym wszystkim jest ze na lotnisku wszyscy myślą że przyjeżdżasz do pracy jakby Ameryka była jakimś rajem.I mam wrażenie ze ci celnicy nie mają pojęcia ze w Polsce można zarabiać dużo więcej niż niejeden Amerykanin a historie o Polsce znają z czasów lat 80(sic).Zresztą rozmawiałam z jedną Polka która wręcz szantażem próbowała na mnie wymusić ze przyjechałam do pracy.Dopiero po moim stanowczym i zbulwersowanym tonie odpuściła i przyszedł innym miły Polak.Tak czy siak pytanie co dalej?Jedli będę za jakiś czas chciała wyjechać na b2 to od czego zacząć ? Mam udowadniać ze nie jestem wielbłądem.Co waszym zdaniem trzeba zrobić ? Odczekać to na pewno bo w tym roku nie mam ochoty składać wizyty w USA a później ?Trzeba jakis waiver czy do adwokata? Naczytalam się tyle ze juz nic nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym byl oficerem tez by mi to smierdzialo na kilometr, kazdy kto sie orientuje i podchodzi powaznie do sprawy to wie ze zawsze moga zawrocic i byle klamstwo moze przekreslic wjazd, nie wiem jaka jest prawda wiem ze cala ta historia jest zawila i dlatego oficer nie ryzykowal wpuszczenia Cie na teren USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było często powtarzane na tym forum, każdy jest potencjalnym imigrantem, dopóki nie udowodni że jest inaczej. A że nie każdemu się to udaje to już inna bajka. Albo pech. I tak jak pisze Roelka: w systemie jestes juz na zawsze oznaczona jako "potencjalny imigrant ktory chcial przyleciec do pracy" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie historia nie jest zawiła bo nie mam sobie do zarzucenia żadnego kłamstwa.Składając podanie plan był zacząć od NY.Niestety plan się zmienił a nikt nie poinformował mnie ze nie mogę zmienić dat czy miasta przylotu.Składałam podanie o wize przez firmę i pytałam Panią o ewentualne zmiany planów.Nikt mi nie powiedział ze będzie to traktowane jak kłamstwo a ja  tez nie traktowała USA jak wjazdu życia aby się przygotowywać jak na wojnę ...przecież to chore jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roelka bardzo dziękuję za informacje.No trudno,mam nadzieje ,ze kiedyś spokojnie zwiedze to co chciałam a jak nie to wydam pieniądze gdzie indziej gdzie nie traktują ludzi jak biedoty.Niestety na ten moment nic dobrego o USA nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to niestety blad ja jak bylem na rozmowie a potem na granicy to bylem przygotowany jak na wojne, przenealizowalem mnostwo scenariuszy i pytan ktore moga mi zadac, dokumentow mialem caly segregator, plan podrozy co do godziny, kto, gdzie, kiedy na ile, z kim adresy wszystko co moze dac oficerowi pewnosc ze jedziesz w celach turystycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...