Skocz do zawartości

Cofnięcie z lotniska Chicago


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Roelka napisał:

Wedlug mnie twoja zmiana dlugosci pobytu sama w sobie nie bylaby taka zla. Ludzie ciagle tak robia.  Popytaliby sie co i jak i puscili. Ta wiadomosc na temat pracy to byl gwozdz do trumny.

Tylko większość turystów zawsze krótszy termin pobytu deklaruje w ambasadzie/konsulacie, a na lotnisku im sie plany zmieniają. Może celnicy są na to uczuleni? Bo przecież mają dostęp do "teczki" delikwenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minuty temu, Roelka napisał:

Wedlug mnie twoja zmiana dlugosci pobytu sama w sobie nie bylaby taka zla. Ludzie ciagle tak robia.  Popytaliby sie co i jak i puscili. Ta wiadomosc na temat pracy to byl gwozdz do trumny.

Tez tak myślę ale nie mam na to sensownego wytłumaczenia.Na dzień przed wylotem weszłam przy okazji poszukiwań o prace w Niemczech dla kuzyna na ogłoszenia poloni.I napisałam ze są ogłoszenia legalnej pracy do Polskich firm.W sumie to głupota bo nigdy wcześniej się tym nie interesowalam a teraz z ciekawości sprawdziłam jak na tym tle wypadają.I to jedyne co moim zdaniem bylo bez sensu ale nie kasowalam nic bo dla mnie nie miało to znaczenia.Pozostał tylko niesmak bo gdybym faktycznie szukała pracy ale jak człowiek nie szukali jak się nie wkurzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, sylwix24 napisał:

Najgorsze w tym wszystkim jest ze na lotnisku wszyscy myślą że przyjeżdżasz do pracy jakby Ameryka była jakimś rajem.I mam wrażenie ze ci celnicy nie mają pojęcia ze w Polsce można zarabiać dużo więcej niż niejeden Amerykanin a historie o Polsce znają z czasów lat 80(sic).

Wiesz, ja rozumiem ze jestes i rozgoryczona i moze nawet wsciekla (ja tez bym byla.) Ale musisz zrozumiec ze nadal jest wielu polakow ktorzy wierza w 'mit ameryki' -- codziennie prawie tu na forum pojawia sie ktos kto chce przyjezdzac tu za chlebem, nawet nielegalnie. W USA jest jakies 11 milionow nielegalnych ludzi... to jest problem ktory byl wykorzystany przez Trumpa i teraz jest jeszcze mniej cierpliwosci czy wyrozumienia do ludzi podejrzanych o chec zostania w USA nielegalnie. I to wszystko ksztalci jak ludzie sa traktowani na lotniskach, nawet ci ktorym nigdy do glowy by nie wpadlo przyjezdzac tu pracowac lub przesiedziec wize. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztabktobwie czy by mnie puścili.Na dzień dobry Pan zrobił oczy jak powiedziałam ze chce być 2 miesiące.Zanim otworzyli telefon juz byłam przesłuchania pod kątem pracy i zmiany terminu i tego ze sama podróżuje jakby to było przestępstwo.Później powiedziano mi ,ze oni nie kwestionuje tego ze ja chciałam turystycznie tutaj być ale później planowałam szukać pracy...jak jedno zbilam to drugie wymyślili .Nawet zmiana zabukowanego hotelu im nie przypadła do gustu.Miałam wcześniej zabukowanego droższy hotel ale znała mam lepsza ofertę i zmieniłam natomiast już bez możliwości bezpłatnej anulacji.Spoko pobrali mi z konta pieniądze jak się nie stawiłam a Pani na lotnisku próbowała ki wmówić ze to fikcyjna rezerwacja.Szkoda gadać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karuzelka napisał:

A tak z ciekawości, skąd oni wiedzieli, że masz zawieszoną firmę?

Sama im powiedzialam.Zaczelo sie od tego ze pani Polka z drewna spytała cytuje "ciekawe kto ci dal urlop na 2 miesiące "-odparłam ze sama sobie dałam bo mam firmę. Zresztą w sms było ze zawieszam firmę żeby zusu nie płacić tym bardziej że pracuje na kontrakcie dla firmy i jak nie wystawiam faktury to bez sensu żeby księgowa co miesiąc robiła VAT zero.Po wielkich bojach zrozumieli ze zawieszenie to nie zamknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sly6 napisał:

do tego zawieszona firma,łatwo tez sprawdzić koleżankę ze czeka na GC jak podałaś jej dane..

Pewnie masz rację zbyt dużo tego jak na amerykański system ..heh cóż im więcej o tym pisze tym bardziej się wku***m :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...