Skocz do zawartości

Odkrywam Amerykę - blog o mniej znanych atrakcjach Stanów Zjednoczonych


mithape

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, 

Jeśli chcą Państwo poczytać o średniowiecznych zamkach zbudowanych na początku XX wieku, nostalgicznych sklepach ukrytych na zadupiach Connecticut, komunistach produkujących rewolwery, czy o pokojach wypełnionych mózgami w piwnicach uniwersyteckich, a w dodatku, cenicie sobie nienaganny styl literacko-publicystyczny (PONOĆ) oraz zdecydowanie zbyt długie zdania złożone, to zapraszam serdecznie na mój blog!

https://odkrywamameryke.wordpress.com/

Wszelka krytyka, dyskusja lub pochwała mile widziana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"... Katole jednak wiedzą jak odj**ać porządną biblię pauperum; nie, to, co te białe, drewniane baptysty..."

Blog świetny, miło poczytać, ale troszkę szacunku dla czegoś odmiennego by się przydało. Czy to inna religia, inne przekonania lub inne coś. Gardzisz czymś lub kimś to gardź, ale nie okazuj tego tak otwarcie. Przypodobasz się dwóm osobom, a zrazisz do siebie dziesięć innych. Poza tym sukcesów i poczytalności...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5/26/2017 o 16:15, quarterback87 napisał:

"... Katole jednak wiedzą jak odj**ać porządną biblię pauperum; nie, to, co te białe, drewniane baptysty..."

Blog świetny, miło poczytać, ale troszkę szacunku dla czegoś odmiennego by się przydało. Czy to inna religia, inne przekonania lub inne coś. Gardzisz czymś lub kimś to gardź, ale nie okazuj tego tak otwarcie. Przypodobasz się dwóm osobom, a zrazisz do siebie dziesięć innych. Poza tym sukcesów i poczytalności...

 

Dzieki, po pierwsze dzieki za miłe słowa. Po drugie, jest nowa notka! Zapraszam!

Po trzecie, pogarda to jest duże słowo, i zdecydowanie w większości przypadków cokolwiek piszę na blogu nie ma z nią nic wspólnego. Czasami 'bawię się stylistyką', ale zazwyczaj tak jak w zdaniu powyżej robię to z ogromnym przymrużeniem oka (prawie po omacku). Aczkolwiek, ty jako czytelnik odbierasz moje teksty jako pogardliwe więc chcę się nad tym pochylić. Kim wedlug Ciebie gardzę w zdaniu powyżej o katolach i baptystach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎22 o 19:13, mithape napisał:

Kim wedlug Ciebie gardzę w zdaniu powyżej o katolach i baptystach?

No widzisz... Katolicy to katolicy a nie "katole" baptyści to baptyści a nie "baptysty". Jesteś turystą, często zmieniasz miejsca pobytu, dziś jesteś tu a jutro tam. Mam Cię nazywać włóczęgą czy bezdomnym? Bez urazy oczywiście. Co do służb duchownych też mam dosyć lekkie podejście, ale zawsze z szacunkiem, czy to ksiądz, pastor, rabin czy imam. Szanuj innych, to sam będziesz szanowany. Poza tym pisz częściej na blogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK, rozumiem punkt widzenia. W tym konkretnym, i mam nadzieje ze w innych przypadkach takze, ta 'pogarda' to bardziej kwestia stylu niz pogladow. Sam jestem katolem, prosto z najswietszego miejsca w Polsce (Wadowice, nie Czestochowa!) i naprawde ostatnia rzecza jaka mam na celu na tym blogu to obrazanie kogokolwiek.

W kazdym razie, dziekuje za uwage i za niedlugo wracam do pisania - sporo ostatnio podrozowalem, wlasnie wrocilem z Polski i raczej nie mialem czasu pisac. Ale wracam wracam, niedlugo! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...