Skocz do zawartości

Zielona karta - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, właśnie ukończyłem edukację na poziomie szkoły średniej w Polsce, teraz będę miał sporo wolnego czasu i chciałbym odwiedzić rodzeństwo. Posiadam zieloną kartę wyrobioną w 2008 roku i od tamtego czasu byłem tylko jeszcze jeden raz, rok później. Byłem wtedy na 2 tygodnie i okazało się, że muszę zrobić odciski palców, czego nie zdążyłem zrobić wtedy, bo już musiałem wracać. Od tamtego czasu nic nie zrobiłem w tym kierunku, raz napisałem email do ambasady, ale nawet nie odpisali. Jak wygląda następująca sytuacja? Musieliby mi zrobić odcisk palca oraz by wypytywali czemu mnie aż 8 lat nie było, wybroniłbym się tym, że chciałem ukończyć naukę w Polsce? Mogliby mnie wrócić do Polski? Prawdopodobnie przepadła mi zielona karta? 
Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zielonej karty już nie masz.  Wizę turystyczną możesz dostać lub nie - szczególnie że wcześniej już miałeś zielona kartę co może wpłynąć na nie korzyść. Ale kto wie. Siostra może cię sponsorowac i potrwa to ponad 10 lat. 

Możesz ubiegać się o zielona kartę w czasie procesu o zielona kartę dla rodzeństwa. Tylko że musiałbyś przedstawić bardzo silne związki z Polską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roelka napisał:

 

Możesz ubiegać się o zielona kartę w czasie procesu o zielona kartę dla rodzeństwa. Tylko że musiałbyś przedstawić bardzo silne związki z Polską. 

Roelka miala na mysli, ze mozesz ubiegac sie o wize turystyczna w czasie procesu o zielona karte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...