Jump to content

Wiza turystyczna na wyjazd do rodziny.


Guest

Recommended Posts

Chciałbym dopytać się bardziej doświadczonych o kwestię wyjazdu do USA. Mam 17 lat, (w chwili wyjazdu będzie to 18) i planuję wylot do Stanów w celach głównie turystycznych - chcę też odwiedzić moją ciotkę i razem z nią wrócić do kraju po 2 tygodniach pobytu. Nie mam w planach podjęcia tam jakiejkolwiek pracy. Z Polską łączą mnie duże więzi i nie mam powodu zostawać w Ameryce. Tata ma w Polsce względnie duży majątek (>1mln), ma czysty życiorys, od wielu lat prowadzi legalną działalność gospodarczą w jednym z państw członkowskich UE. Mama pracuje jako urzędnik w prywatnym przedsiębiorstwie finansowym. Moja ciotka przebywa w USA legalnie, posiada zieloną kartę, obecnie jest w trakcie ubiegania się o obywatelstwo USA z tytułu poślubienia obywatela USA, również pracuje legalnie i posiada ubezpieczenie. Jak wspomniałem, planuję zostać jedynie 2 tygodnie, po czym wrócić razem z nią - tym samym lotem. Kwestię hotelu pomijając, jako że ciotka ma wystarczająco duże mieszkanie - całość pobytu pokryję własną gotówką. W przeszłości podróżowałem jedynie wewnątrz Shengen, nigdy wcześniej nie ubiegałem się o wizę gdziekolwiek. 

 

Czy w sytucji jak powyżej mogę być pewien że pozwolą mi przylecieć do Stanów ? Chcę wiedzieć czy mogę spokojnie kupić bilet już wcześniej. O, i czy wciąż obowiązują rozmowy przy ubieganiu się o wizę? Jest wywiad z przedstawicielem z USA ? Czy trzeba posługiwać się angielskim przy rozmowie? 

Link to comment
Share on other sites

 

możesz mówić co chcesz a Konsul podejmuje decyzję po Twoich odpowiedziach i zachowaniu. Sa rozmowy o wizę i na granicy. Możesz mówić po polsku a rozmowa może być na granicy z kimś kto Cię zapraszał. Bilet powinno się kupować po dostaniu wizy.

Link to comment
Share on other sites

Czyli już wiem by pójść zapytać o wizę odpowiednio wcześniej i jak już dostanę to kupić bilet. Wychodzi na to że nigdy nie wiadomo! No dobrze. Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Ważne sa Twoje więzi z krajem a nie twoich rodzicow. Co Ciebie w kraju trzyma? Co sprawi, ze wrócisz? Postaw sie na miejscu konsula. Mi sie ogólnie wydaje, ze wizę ci dadzą, ale co ja wiem? Nie kupuj biletu przed decyzja konsula. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...