Skocz do zawartości

Studia,kredyty,stypendia


Ellie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Bardzo chciałabym studiować stomatologię lub medycynę ogólną w USA(zależy mi bardziej na stomatologii, ale po medycynie ogólnej mogę zrobić 2 lata stomatologii).

Wiecie, jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze. Jestem bardzo dobrą uczennicą, ale moi rodzice nie mają pieniędzy żeby płacić tak dużo pieniędzy za studia. Nie mam pojęcia skąd wziąć na to pieniądze, wiem,że wszystko jest możliwe i,że się da,tylko pytanie jak.Zastanawiałam się nad kredytem studenckim (moi rodzice generalnie mnie w tym nie wspierają,dla nich najlepiej żebym została w Polsce..), stypendia (Ale czy pokryją one koszty medycyny?).. Sama już nie wiem. Nie mam zamiaru się poddawać. Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego chcesz studiować to a USA a nie w Polsce. O.o w Polsce masz studia darmowe. W USA musisz zapłacić za pierwszy rok około 100,000$. Tylko za jeden rok. (Dane z randomowej szkoły medycznej http://academicdepartments.musc.edu/dentistry/students/tuitionfees-financialaid/index.html ) Jako nie - rezydent według mnie możesz zapomnieć o kredycie studenckim. Na stypendium musisz mieć naprawdę wybitne wyniki w nauce, konkursy, etc. 

 

Nie zapominaj że najpierw do takiej szkoły muszą cię przyjąć i zobaczyć twoje zasoby finansowe i dopiero wtedy w ogóle możesz starać się o wizę studencka.  Na takiej wizie się również nie utrzymasz bo nie możesz podejmować normalnych prac, jedynie na terenie kampusu. 

Rozczaruje cię, ale w życiu nie wszystko się da zrobić tylko dlatego że się chce. Idź na studia w PL. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studia tylko gdzie,kazda szkola ma inny cennik. Masz juz wybrana ? Dowiedz się w Rotary Klub do tego Fundacja Kościuszkowska. Nie które uczelnie mają pomoc lecz to za wybitne osiągnięcia czy to w nauce,konkursy czy jakieś publikacje. A co robisz w zyciu? Jesteś znana w jakiś stowarzyszeniach,fundacjach aby w razie jak będzie potrzeba wystawili Ci pismo. Bo to że chcesz to czasami malo,swoim życiem pokazujesz ze nie stoisz w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkoly medycznej w USA przyjmuja po skonczonych czteroletnich studiach (najlepiej pre-med majors) a nie jak w Polsce po maturze. W Polsce mozesz zaczac studia stomatologiczne/medyczne zaraz po maturza  i jesli bardzo chcesz to mozesz studiowac po angielsku (Krakow, Poznan). Szansa uzyskania przez Ciebie stypendum w USA jest praktycznie zerowa.  Mozna skoczyc studia w Polse i nostryfikowac dyplom w USA. Taniej jest studiowac na na wyspach Karaibskich ale warunki przyjecia sa takie same jak w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...