Jump to content

Studia,kredyty,stypendia


Ellie

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Bardzo chciałabym studiować stomatologię lub medycynę ogólną w USA(zależy mi bardziej na stomatologii, ale po medycynie ogólnej mogę zrobić 2 lata stomatologii).

Wiecie, jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o pieniądze. Jestem bardzo dobrą uczennicą, ale moi rodzice nie mają pieniędzy żeby płacić tak dużo pieniędzy za studia. Nie mam pojęcia skąd wziąć na to pieniądze, wiem,że wszystko jest możliwe i,że się da,tylko pytanie jak.Zastanawiałam się nad kredytem studenckim (moi rodzice generalnie mnie w tym nie wspierają,dla nich najlepiej żebym została w Polsce..), stypendia (Ale czy pokryją one koszty medycyny?).. Sama już nie wiem. Nie mam zamiaru się poddawać. Proszę pomóżcie.

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem dlaczego chcesz studiować to a USA a nie w Polsce. O.o w Polsce masz studia darmowe. W USA musisz zapłacić za pierwszy rok około 100,000$. Tylko za jeden rok. (Dane z randomowej szkoły medycznej http://academicdepartments.musc.edu/dentistry/students/tuitionfees-financialaid/index.html ) Jako nie - rezydent według mnie możesz zapomnieć o kredycie studenckim. Na stypendium musisz mieć naprawdę wybitne wyniki w nauce, konkursy, etc. 

 

Nie zapominaj że najpierw do takiej szkoły muszą cię przyjąć i zobaczyć twoje zasoby finansowe i dopiero wtedy w ogóle możesz starać się o wizę studencka.  Na takiej wizie się również nie utrzymasz bo nie możesz podejmować normalnych prac, jedynie na terenie kampusu. 

Rozczaruje cię, ale w życiu nie wszystko się da zrobić tylko dlatego że się chce. Idź na studia w PL. 

 

Link to comment
Share on other sites

studia tylko gdzie,kazda szkola ma inny cennik. Masz juz wybrana ? Dowiedz się w Rotary Klub do tego Fundacja Kościuszkowska. Nie które uczelnie mają pomoc lecz to za wybitne osiągnięcia czy to w nauce,konkursy czy jakieś publikacje. A co robisz w zyciu? Jesteś znana w jakiś stowarzyszeniach,fundacjach aby w razie jak będzie potrzeba wystawili Ci pismo. Bo to że chcesz to czasami malo,swoim życiem pokazujesz ze nie stoisz w miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Do szkoly medycznej w USA przyjmuja po skonczonych czteroletnich studiach (najlepiej pre-med majors) a nie jak w Polsce po maturze. W Polsce mozesz zaczac studia stomatologiczne/medyczne zaraz po maturza  i jesli bardzo chcesz to mozesz studiowac po angielsku (Krakow, Poznan). Szansa uzyskania przez Ciebie stypendum w USA jest praktycznie zerowa.  Mozna skoczyc studia w Polse i nostryfikowac dyplom w USA. Taniej jest studiowac na na wyspach Karaibskich ale warunki przyjecia sa takie same jak w USA.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...