Jump to content

Proces Administracyjny


Recommended Posts

Witam Was,

Byłem w piątek na rozmowie o wize B-1 w ambasadzie w Warszawie. Rozmowa przebiegła szybko i bez żadnych problemów dostałem informacje ze jest "approved".

Jako ze mam lot 11 lipca, chciałem poprosić o informacje czy juz wysłali moj paszport - gdyz ew. moglbym podjechac po niego do ambasady.

Dostalem informacje ze moja wiza ma "proces administracyjny" i moze to potrwac 60 dni.

Jestem załamany, gdyż miałem jechać na super podróż do ameryki centralnej (transitem przez stany), wszystko mam pozałatwiane i nagle taka informacja.

Bardzo bym prosił o pomoc i ew. doradzenie mi co w takim przypadku powinienem zrobić i do kogo się zgłosić.

Od razu mówie ze nie było nigdy ze mna zadnych problemow i spelniam wszelkie wymogi aby otrzymac wize. 

Link to comment
Share on other sites

Nie pomoge, ale wlasnie dlatego ambasada mowi, zeby nie kupowac biletow dopoki nie ma sie wizy. Strona DS mowi, ze zanim zacznie sie dzialac, trzeba odczekac 60 dni. 

Link to comment
Share on other sites

Dodam, że kontaktowalem sie z supportem online (poprzez czat) i tam uzyskalem taka informacje.

@KaeR Była super oferta lotów, podjąłem to ryzyko z pelna swiadomoscia.
Juz bylem w stanach na J1 i wszystko bylo ze mna ok, wiec uznalem to jako czysta formalnosc.

Teraz po prostu szukam dodatkowej opcji. Czyli 0 szans?

Link to comment
Share on other sites

lecisz tranzytem i piszesz o b1? Fakt możesz teraz pomylić się pisząc to lecz jak kto bylo we wniosku o wizę i samej rozmowie? Jak widać tutaj nic nie jest pewne i nie było.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, termbest napisał:

Była super oferta lotów, podjąłem to ryzyko z pelna swiadomosci

Byłem na rozmowie przed Tobą.  W środę. I cały czas mam informację, że paszport jest jeszcze w ambasadzie. Nie ciśnieniuje, ale też chciałbym już zrobić rezerwację. Jednak nie ryzykuję. Informacje od ambasady są jasne. Nie podejmuj żadnych kroków związanych z wyjazdem (koszta) do czasu, do kiedy nie masz paszportu z promesą w łapie. Wydaje mi się, że nic nie poradzisz :( Musisz czekać...niestety w niepewności. Na pocieszenie dodam, że kolega Glodek był w poniedziałek przed nami na rozmowie i też jeszcze czeka. Sądzę, że to wakacyjny natłok i urlopy wydłużają czas oczekiwania. A może i wizyta prezydenta USA w Polsce...może mają pełne ręce innej roboty? Cholera wie. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, co w Twoim wypadku nie będzie niestety łatwe. Został Ci jeszcze tydzień. Może wszystko będzie ok..

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Czołg napisał:

Sądzę, że to wakacyjny natłok i urlopy wydłużają czas oczekiwania. A może i wizyta prezydenta USA w Polsce...może mają pełne ręce innej roboty? Cholera wie. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, co w Twoim wypadku nie będzie niestety łatwe. Został Ci jeszcze tydzień. Może wszystko będzie ok..

 

Dluzsze czekanie bo okres wyjazdowy, to nie AP. AP to AP. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...