Skocz do zawartości

Wiza K1


Encantada

Rekomendowane odpowiedzi

Poznalam jakis czas temu faceta... odbylo sie to przez internet. Rozmawiamy ze soba juz od Listopada zeszlego roku. Tydzien temu przyjechal do mnie do Polski. Chcielibysmy sie pobrac w zwiazku z czym myslimy nad wiza narzeczenska K1.

Z tego co oboje czytalismy to nie ma zbyt wielu formalnosci i dokumentow potrzebnych do przyznania wizy.

Jednak chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej na ten temat. Czy ktos mial podobne doswiadczenia? Co jesli moj narzeczony jest teraz w USA, a ja tutaj w Polsce?

Z jakich powodow mogliby odrzucic podanie o wydanie wizy?

Jakie konkretne dokumenty lub dowody powinnismy zlozyc oprocz I-129F ??

Zdjęcia, fragmenty rozmow (mam wszystkie rozmowy, gdyby to wydrukowac wyszloby chyba z tysiac stron, jesli nie wiecej), e-maile, rachunki za polaczenia miedzynarodowe??

Jego paszport ze stemplem wlotu do Polski?

Co jeszcze moze byc potrzebne?

Czy latwo jest dostac taka wize?

Jakie warunki musze spelnic ja, a jakie on?

Czy warto wynajmowac prawnika? Jesli tak to prawdopodobnie lepiej w stanach niz w Polsce?

Jaki jest mniej wiecej czas oczekiwania na wize? Slyszalam ze zalezy to od ilosci wplywajacych wnioskow do danego biura... jesli Jack mieszka w Lincoln, NE to ile mniej wiecej bedzie musial czekac na odpowiedz, ktos wie??

Czy ma znaczenie to, ze ma 20 lat, studiuje i jest polakiem(mieszka w stanach od 3 roku zycia), ale oczywiscie ma obywatelstwo amerykanskie? (pracuje, wynajmuje mieszkanie z kolega, jego rodzice mieszkaja w Columbus). Troche mowi po polsku, ale ja znam calkiem niezle angielski. Bylam dwa razy w Stanach. Ostatni raz 12 lat temu, jak mialam 8 lat (chodzilam tam do szkoly).

Czy do form I-129F nalezy dolaczyc zdjecia i reszte dowodow, ktore swiadcza o tym ze nam na sobie zalezy?

Czy wysyla sie to razem z Affidavit of Support I-134?

Nie wiemy od czego zaczac, a zalezy nam na tym aby byc razem jak najszybciej sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej!

http://cebuonwheels.tripod.com/k1_step_by_step.htm- krok po kroku caly proces

czeka sie do 9 miesiecy , zalezy czy wszystko jest ok w dokumentach -prawnik to dobry pomysl ale drogi -jesli sie postaracie sami przez to przejdziecie !

Ja wybralam krotsza droge - wlasnie dostalam turystyczna wize na 10 lat i pobieramy sie zaraz po moim przyjezdzie, wiec moze warto sie nad tym zastanowic.Duzo jest tez na www.prawoimigracyjneusa.com o ile pamietam link .powodzenie , jak masz jakies pytania sluze pomoca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma znaczenie to, ze ma 20 lat, studiuje i jest polakiem(mieszka w stanach od 3 roku zycia), ale oczywiscie ma obywatelstwo amerykanskie? (pracuje, wynajmuje mieszkanie z kolega, jego rodzice mieszkaja w Columbus)

Zmienie ten post na bardziej jasny, bo juz mam kilka PW dot. tego postu:

1. osoba 20 letnia - jesli cie bedzie sponsorowac - nie w sensie I-864, ale I129F, moze miec problem abys ty dostala wize - konsul bardzo czesto ma wapliwosci do wieku narzeczonego (dziewczyny juz mniej)

2. Pyta mnie kilka osob cz znam przypadki odmowy wizy narzeczenskiej: tak, znam okolo 6 przypadkow.

3. Petycja I-129F wazna jest tylko 4 miesiace od zatwierdzena w USCIS - praktycznie wiekszosc osob ubiegajacych sie o te wize musiala odnawiac te petycje.

4.Ty musisz w ciagu 3 miesiecy zlozyc dokumenty do DHS

mam nadzieje, ze teraz juz jest jasniejsze wszystko

Prawnik nie jest konieczny - bo sprawy tego typu sa proste i sami dacie sobie rade, a koszt prawnika to moz byc nawet kilka tysiecy dolarow (zwykle ok. 2-2,5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie jesli pracuje i jest na swoim utrzymaniu?

Slyszalam jeszcze o dodatkowym sponsorze. Czy np jego kolega, ktory ma 21 lat skonczone moze mnie sponsorowac? Albo jego rodzice? A moze moj wujek lub ciotka mieszkajacy w USA? Nie chce czekac roku az on skonczy 21 lat, bo dopiero co skonczyl w czerwcu 20!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhm chodzi Ci o to ze po slubie musze zlozyc dokumenty do DHS w przeciagu 90 dni ... no ale po slubie to on juz prawdopodobnie bedzie mial 21 skonczone bo zanim ta wize dostane to pewnie minie z 6-7 miesiecy ...a wniosek zapewne zostanie zlozony za miesiac jak bedziemy juz pewni co jest potrzebne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak: generalnie jesli ktos ma 18 lat to moze juz podpisac petycje I-864 , ale moze sie zdarzyc ( i z tym spotkalam sie wlasnie w ambasadzie w Warszawie) kiedy konsul nie wydal wizy dziewczynie, ktorej chlopak mial 20 lat, motywujac to tym, ze ... chlopak nie jest pelnoletni. I wtedy odwolanie itd. zajelo prawie 1,5 roku. Ja nie mowie ci, ze w twoim przypadku bedzie tak samo - mowie ci ze, znam taki przypadek kiedy odmowiono wizy K, bo konsul powiedzial to co napisalam wyzej. Widzisz.. oni sa bardzo podejrzliwi, bo duzo Polek wyjezdza na te wize a potem zostaja nielegalnie, bo nie biora slubu z tym, kto wystail dokuemnty do wizy K.

DHS - Department of Homeland Security

3 miesiece od wlotu do USA musisz zlozyc dokumenty o Green Card, bo inaczej nie zalegalizujesz statusu.

Nie lepiej wam wziac slub w Polsce i czekalabys na Green Card w Polsce 3-4 miesiace - bez problemow wlecialabys do USA, nie musialabys miec nawet twojego meza na interview w Warszawie, nie musialabys juz nic zalatwiac w USA, czekac od nowa na interview w immigration, gromadzic wszekie dokumenty, placic za zlozenie dokuemntow do urzedu imigracyjnego, od nowa za badania... nie wiem - to jest moje zdanie, moze przemysl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, mysle, bo naprawde chcemy byc razem ... a ciezko byc w zwiazku na odleglosc .... wiec staramy sie skrocic czas do minimum. Gdybysmy wiedzieli wczesniej ze jego wizyta pojdzie tak wspaniale (pierwszy raz zobaczylam go tydzien temu, bo tak to tylko na zdjeciach), to staralibysmy sie wczesniej o slub w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...