Skocz do zawartości

Wiza K1


Encantada

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Jak to jest ze slubem w Polsce jesli on jest rowniez obywatelem Polskim?

idziesz do USC, rezerwujesz pierwsza wolna date ... :) nie mam pojecia czy chca tez widziec tam pana mlodego - ale to juz sie musisz dopytac..

a ukochany od razu po slubie sklada w Warszawie dokumenty na ciebie - 3 moze 4 miesiace czekasz na spotkanie z konsulem i na twoja wize imigracyjna (Green Card dostaniesz poczta jak przekroczysz granice USA) i ... jestescie juz razem w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac ...

Biorac slub w Polsce zaoszczedze 90% czasu, nerwow, pieniedzy ...

Jakie dokumenty wtedy skladam o green card i czy on musialby przebywac wiecej niz tydzien w Polsce? bo jest mozliwosc ze przyjedzie do mnie na tydzien w marcu, jak bedzie mial wolny czas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-130

I-864

G-325a /na ciebie osobno i na meza osobno/

kopia twojego aktu urodzenia - plus tlumaczenie (nie musi byc przysiegle)

kopia aktu slubu - plus tlumaczenie (nie musi byc przysiegle)

pictures - twoje i meza

list od meza z pracy

kopia czegos, ze maz ma obywatelstwo USA - moze byc paszportu badz nadania obywatelstwa

kopie podatkow meza za ostatnie 3 lata plus kopie W-2/1099

i to tyle praktycznie (cos moze sie jeszcze pojawic 'po drodze', ale to uz dodatkowe sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy konsul moze mi wtedy odmowic wydania wizy?

NIE SADZE  

Wciaz potrzebne mi beda dowody, ze naprawde sie kochamy(maile, listy, rozmowy, rachunki za rozmowy miedzynarodowe itp)Pytajnik

mozesz to miec, ale nie jest to praktycznie sprawdzane jesli juz jestescie malzenstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze Cie tak mecze :) ale naprawde musze wiedziec wszystko :)

Czy jesli moj maz pracuje mniej niz trzy lata to nie dostane green card? Podejrzewam ze jak przyjedzie ... w marcu... to zanim dostane termin u konsula to minie trzeci rok .... wiem na pewno ze pracuje dwa lata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...