Skocz do zawartości

Wiza K1


Encantada

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

slowo 'sponsor' ma wiele znaczen jesli mowimy o immigration: sponsor to osoba podpisujaca I-130 (a tu w wielu przypadkach nie mozna podpiac tej formy majac tylko 18 lat... a ta forma jest najwazniejsza..), sponsor to osoba wystawiajaca I-864 badz I-864a, sponsor to osoba wystawiajaca I-140, badz I-134 - i w kazdym z tych przypadkow wymagania sa rozne co do 'sponsora' mimo, ze przez caly czas uzywa sie slowa 'sponsor'.

formy I-864 - czyli tej o ktorej piszesz NIE mozesz wystawic bez formy I-130, a tu wymagania sa inne niz do I-864. Ty mowisz o 'sponsorze' w sensie finansowym, a tu najwazniejszy jest 'sponsor' ktory podpisze I-130 (badz I-129F), bo tak jak ci napisalam - bez tej formy nikt na ciebie nawet nie zwroci uwagi kiedy bedziesz sie starala czy to o wize K czy o Green Card. Ani ambasada, ani immigration nie wezmie od ciebie formy I-864 jesli nie bedzie sie badz to toczyla badz wspolnie zlozona forma I-130 (I-129F).

Jesli nie bedzie mial wymaganego dochodu wtedy musicie miec wspolsponsora (wlasnie do formy I-864). I ten wspolsponsor musi miec dochod badz assets badz wy mozecie miec assets itd. plus list od pracodawcy i inne wymagane dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze, jesli podpisze, ze do momentu otrzymania przez ciebie obywatelstwa badz przepracowania 40 kwartalow bedzie ta osoba za ciebie odpowiadala (w sensie finansowym - generalnie ujmujac).

By signing

this form, you, the sponsor, agree to support the intending

immigrant and any spouse and/or children immigrating with him

or her and to reimburse any government agency or private

entity that provides these sponsored immigrants with Federal,

State, or local means-tested public benefits.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie sie pobrac, ale mozecie miec problem wlasnie z Affidavit of Support, a bez tego nie zalegalizujesz pobytu i nawet biorac, ze dostaniesz wize narzeczenska to potem w ciagu 90 dni nie bedziesz w stanie przeslac wymaganych dokumentow do immigration i nie zalegalizujesz wtedy swojego statusu w USA mimo, ze bedziesz zona obywatela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiem wiem ... czyli ze Affidavit of Support wypelniamy juz po slubie? Czyli nie musi miec skonczonych tych 21lat ... juz sie pogmatwalam ...

Myslalam o slubie w Polsce, bo go napewno dostane ... bedzie szybciej i przyjemniej ... czyli pobralibysmy sie w marcu, on by zlozyl papiery dajmy na to miesiac pozniej, aby w dniu mojego interview mial juz skonczone 21 lat. do tego czasu moze jego dochody beda juz na tyle wysokie, aby mnie sponsorowac.

Mam jeszcze takie pytanie ... Jack opowiadal mi mianowicie, zebym sie o nic nie martwila, bo jego sasiad z Bialorusi jest biedny jak mysz koscielna a mimo to sprowadzil sobie do Stanow 2 narzeczone z Rosji i jedna z Bialorusi w przeciagu 5 lat.... A Jack mowi ze on wiecej od sasiada zarabia ...

W kazdym razie nawet jak nie mogl trzech to jedna sprowadzil napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo mowi wyraznie: jesli ktos wlatuje na wizie K-1 to NIGDY nie zalegalizuje statusu, jesli nie poslubi tego kto ja sprowadzil w ciagu 90 dni chyba, ze przed tymi 90 dniami wroci do swojego kraju. I dzieki takim osobom jak ten kolega z Bialorusi wiele Polek nie dostaje wiz K, bo konsul czesto odmawia wizy narzeczenskiej "na wszelki wypadek" jesli cos wzbudzi jego podejrzenia... A inna rzecz, ze on nie potrzebowal I-864, bo sie z nimi nie zenil, wiec tym narzeczonym nie potrzebny byl sponsor finansowy aby dostaly Green Card.

PS. Narzeczonych mozna sprowadzic ile sie chce tyle, ze nie zalegalizuja one statusu, a i w komputerze jak za ktoryms razem pojawia sie kolejne dane tego samego zapraszajacego to moze to byc potraktowane jako crime ( i tez tacy ochotnicy juz byli ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...