Skocz do zawartości

Wniosek DS-160 - pomoc w odpowiedzi na 2 pytania


Rekomendowane odpowiedzi

 Witam,

Będę starał się o wizę turystyczną B2

1 pytanie na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi to to związane z odmową wydania wizy lub wpuszczeniem na terytorium USA.

10 lat temu byłem w konsulacie i wtedy konsul odmówił mi wizy (o ile to w ogóle jest wiza bo ludzie nazywają do promesą). Rozumiem, że w tym punkcie w DS-160 w którym pytają o odmowę wizy muszę wpisać, że mi odmówiono - czy tak? Jeśli tak to jakie wyjaśnienie wpisać? Podejrzewam, że odmówiono mi ponieważ pracowałem wtedy w UK a o wizę starałem się w PL i chyba były słabe więzi z krajem. A może w ogóle nie powinienem nic wpisywać bo to co dają w Krakowie to w ogóle wizą nie jest - pomóżcie proszę.

2 pytanie dotyczy tego kto płaci za moją podróż.

Otóż mam w USA siostrę - obywatelkę i ojca - na zielonej karcie. To siostra mnie zaprasza do siebie - tzn. wysłała zaproszenie na którym jest mnóstwo informacji o Niej dom, praca, dochody itd. Generalnie na ten cały wyjazd każdy coś dorzuci - ja ze swoich oszczędności, tato i siostra. Kogo wpisać we wniosku jako osobą, która opłaca tę wycieczkę - jak będzie lepiej - jeśli opłacam ją sam, czy może siostra a może ojciec? Mogę wpisać albo siebie albo inną osobą bo nie ma opcji żeby wpisać "każdy po trochu" :)

Z GÓRY DZIĘKUJĘ za wszelką pomoc w udzieleniu odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwszą odpowiedź.

Poczekam jeszcze jak się ktoś wypowie w kwestii sponsorowania wycieczki.

PS

Dodam jeszcze, że w tamtym czasie - czyli 10 lat temu mój ojciec był w USA nielegalnie... teraz tak sobie myślę,  czy czasem Konsul nie pytał o tatę...to było tak dawno. Między czasie - czyli w 2013 status pobytu mojego ojca się zmienił - tzn. moja siostra a Jego córka Go sponsorowała no i dostał GC

Może i to też wpisać?

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...