Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dnia 11/15/2017 o 03:12, Sewerynr napisał:

Pytanie takie: czy jak już uzyskam prawo jazdy w Illinois to mogę od razu zapisać się na kurs cdl? Czy muszę odczekać jakiś okres mając już zwykle prawko i ile jeśli tak? Dzięki

Nie potrzebujesz nawet kursu, zakladajac ze umiesz jezdzic. Jesli nie, to jak najbardziej kurs. Ja mam we wtorek egzamin z jazdy, nie zapisywalem sie do szkoly. Ale jezdzilem wczesniej w europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

W Oregonie jest tak.

Składa się z kilku części.

1. Pneumatic breaks Darmowy. Ok. 30 pytan.

2. Multiple vehicles. Darmowy. Ok. 25 pytań.

3. General  skills. Około $45, 75 pytań.

To byly teoretyczne, zdawane w DMV na kompie. Do tego dwa praktyczne.

1. Daily Inspection. Cos w rodzaju OC. Oprowadzasz egzaminatora wokol ciezarowki i opowiadasz co trzeba sprawdzic przed wyruszeniem w trase.

2 Driving test. Egzamin z jazdy.

 

Nazwy testów, ceny, ilości pytań podaje orientacyjnie, z głowy czyli z niczego. Minęło już dziesięć lat a pamięć już nie ta co kiedyś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Szymo said:

Jak wygląda w praktyce taki egzamin na cdl?

Tzn ile czasu on zajmuje? i czy trudno go zdać znając angielski tylko na poziomie podstawowym?

Po 50 pytan z kazdego dzialu jest ich 4, mozna zrobic chyba 9 bledow bodajze w kazdym dziale. Co oznacza dla Ciebie poziom podstawowy? Bierzesz kurs, kurs trwa okolo 6 tyg koszt okolo 2000$ tu w CA masz tam chyba o ile sie nie zmienilo nic 50 godz jazdy i teorie. Po zdanej teorii umawiaja cie na praktyczny, jedziesz i zdajesz, moja egzaminatorka praktycznego byla babcia kolo 70+, opowiadala mi jak cale zycie spedzila w kabinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...