Skocz do zawartości

pragne sciagnac brata z rodzina....


Dana

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich na FORUM :heej:

poczytalam nieco informacji, ale nie bardzo wiem odnosnie mojej sytuacji. Mieszkam w USA od kilku lat (legalnie), malzonek moj jest polskiego pochodzenia Amerykaninem. Czuje sie tutaj czasem bardzo samotnie. Zajelam sie studiowaniem (malzonek pracuje na renomowanej uczelni, wiec kozystam z "darmowej" przyslugi i studiuje psychologie) just for fun).... sa jednak momenty, ze brak ci tej rodziny, bliskich, przyjaciol. Nie narzekam na braki, ale jednak .... w Polsce mam jedynego brata, ktory skonczyl 40 lat, jest zonaty, ma dwoje dzieci. Coreczke brata 13 letnia zabieram co roku na wakacje do nas.

Bardzo pragne sciagnac mego brata wraz z rodzina do USA.

Prosze o zyczliwa rade!!!! Od czego zaczac?

Jaka mam szanse?

Jak dlugo to moze potrwac?

Czy sa z tym zwiazane powazne koszty?

Czy winnam najpierw zaprosic brata? Jednakze tutaj obawiam sie, ze moze otrzymac odmowe z racji wieku -"Mlody, silny zechce nielegalnie popracowac"... jednakze tak nie jest...chcialabym aby przyjechal, zobaczyl.... czy ktos (moze Karina :) , ktora jest ekspertem tutaj) moze udzielic mi wiarygodnych informacji?

dziekuje z gory serdecznie za wszelkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a masz obywtelstwo Amerykanskie?

podaje linka do sponsorowania rodzinnego:

poland.usembassy.gov/poland-pl/family_based_im.html

www.visajourney.com

http://uscis.gov/graphics/index.htm

moj malzonek jest obywatelem amerykanskim od ponad 25 lat, ja zas w dalszym ciagu jeszcze jestem na GC, jednakze kwalifikuje sie juz na obywatelstwo.... czy jest w tym duza roznica????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj brat nalezy do 4 kategori :

Czwarta kategoria preferencyjna: Bracia i siostry obywatela USA, który ukończył 21 lat, a także ich małżonkowie i dzieci.

to jesli chcesz brata sciagnac to wystepuj o obywatelstwo

podaje inna tez strone w tym temacie:

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...types_1310.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdecznie dziekuje za wszystkie wskazowki... jednakze rodzi sie inne pytanie... jezeli sprostam tym wszystkim zadaniom wkrotce, jak dlugi jest czas (mniej wiecej) na oczekiwanie do ich przyjazdu???? jak dlugo moze trwac ten caly proces zanim beda mogli tu przybyc????

dziekuje bardzo za kazda szczera odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za te szybciutka wiadomosc, przyznam, ze mnie troche podlamala :beksa: ... czy ma on jakas szanse aby nas tutaj odwiedzic, starajac sie w miedzyczasie o sponsorowanie poprzez siostre? czy raczej beda mu robione trudnosci... maja wlasna restauracje, jednakze jak mi wiadomo glownym szefem i wlascicielem jest bratowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale to mi nie wystarcza za pocieszenie, albowiem otrzymac wize turystyczna, jak mi wiadomo, jest bardzo trudno....zwlaszcza gdy sie jest jeszcze w wieku produktywnym... moj brat ma 41 lat...

szkoda, ze tylko jedyna ososba dostarcza mi tych, niestety nie zadawalajacych wiadomosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana - zgodnie z biuletynem wizowym (link sly6 powyzej) Twoj brat bedzie czekal na zielona karte dlugo. Obecnie rozpatrywane sa petycje zlozone prze 15 grudnia 1993. Wiec lat 12.

Okres oczekiwania dla petycji zlozonych "dzisiaj" moze byc inny, ale nie robilbym sobie nadziei, ze bedzie to rok czy pol. Raczej 11 lub 14.

Oczywiscie zawsze moze probowac dostac turystyczna.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...