Skocz do zawartości

pragne sciagnac brata z rodzina....


Dana

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli Twoj brat wystapi o wize turystyczna to pewnie ja otrzyma jesli dobrze przejdzie przez rozmowe z Konsulem bo pracuje i ma rodzine wiec trzyma go cos w Polsce.

co do odpowiedzi to masz podane na stronach ktore Ci podalem abys mogla czegos wiecej sie dowiedziec ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzieki Wam serdeczne... czy to znaczy w takim razie, ze winnam sciagnac go na turystyczna i wowczas starac sie stad juz o sponsorowanie? czy jest takie wyjscie? a co wowczas z jego rodzina? jakos nie moge sobie z tym wszystkim poradzic.... wszystko w zyciu najbardziej legalnie robilam, wiec teraz nie wiem czy nie uciec sie do podstepu? za 10-14 lat moj brat bedzie za stary (jak to on twierdzi) aby zaczynac "od nowa"....co mi radzicie?????

pozdrawiam goraco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za blyskawiczna odpowiedz :chat: jednakze ciagle meczy mnie jedno - czy jak tu by przyjechal na turystyczna, czy moge zalatwiac stad wszystko zatrzymujac go tutaj??? czy jednak pozostaje ryzyko, ze w momencie jak bede chciala mu przedluzyc pobyt moga mu odmowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pragne sciagnac mego brata wraz z rodzina do USA.

Prosze o zyczliwa rade!Wykrzyknik! Od czego zaczac?

Jaka mam szanse?

Jak dlugo to moze potrwac?

Czy sa z tym zwiazane powazne koszty?

Czy winnam najpierw zaprosic brata? Jednakze tutaj obawiam sie, ze moze otrzymac odmowe z racji wieku -"Mlody, silny zechce nielegalnie popracowac"... jednakze tak nie jest...chcialabym aby przyjechal, zobaczyl

Najlepiej zaczac od tego abys zlozyla petycje na obywatelstwo. Zdasz obywatesltwo - wtedy mozesz brata sponsorowac. Ale uwaga: czas oczekiwania na Green Card bedzie bardzo dlugi (nawet ok. 12 -13 lat), a brat musialby caly czas miec legalny status w USA chcacy aby oczekiwal na Zielona Karte w USA - nawet jesli chcialby wrocic do Polski po Zielona Karte to i tak nielegalny pobyt w USA bylby bardzo duza przeszkoda w otrzymaniu wizy imigracyjnej. Koszt zlozenia petycji nie jest duzy: nawet nie $200.00, ale czas czekiwania jest bardzo dlugi.

Opcja druga: ryzykowac (bo moze sie nie udac) zaprosic brata na wize turystyczna i zaczac go juz tu w USA sponsorowac przez prace - wtedy dostanie (wraz z cala rodzina) Green Card duzo, duzo szybciej. I co najwazniejsze: po zlozeniu dokumentow do immigration bedzie caly czas legalnie, nie musicie nic przedluzac, bedzie mial pozwolenie na prace (EAD) - jego zona zreszta takze, bedzie mial ssn itd.

Opcja trzecia: siagnac go tu na wize pracownicza (poczytaj o tym: www.prawoimigracyjneUSA.com )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak tu by przyjechal na turystyczna, czy moge zalatwiac stad wszystko zatrzymujac go tutaj?Pytajnik czy jednak pozostaje ryzyko, ze w momencie jak bede chciala mu przedluzyc pobyt moga mu odmowic?

1. moga odmowic przedluzenia pobytu - i to sie zdarza, ale jesli juz bedziesz w sytuacji ze bedziesz chciala mu przedluzyc pobyt - daj znac to powiem Ci co i jak wpisac albo uzupelnie ci dokumenty a Ty tylko wydrukujesz i podpiszesz i wyslecie.

2. owszem mozesz zalatwiac wszystko stad kiedy on tu wleci, ale wtedy trzeba by zmieniac wize na studencka badz pracownicza itd. (to, ze ma 40 lat nie znaczy, ze nie dostanie wizy na nauke jezyka - znam osoby, ktore mialy 55 lat i wizy zmienialy na studenckie - witamy w Ameryce :) )

Jesli decydujesz sie na opcje z wiza turystyczna to musisz BARDZO dokladnie przygotowac wszelkie dokumenty - najlepiej aby zrobil to twoj maz, ktory ma obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kariny.... God bless you dobra duszyczko za wyczerpujace wiadomosci :) jednak pan Bog mnie wysluchal.... czekalam na Twoja odpowiedz, albowiem jest bardzo pelna tresci... co nie znaczy, ze inni mnie zawiedli swymi wypowiedziami - bron Panie Boze, jestem bardzo wdzieczna za kazda wskazowke... jeszcze raz dziekuje :)

- co mi radzisz w chwili obecnej? Czy winnam starac sie (poprzez malzonka mego) zaprosic brata tutaj najpierw i wowczas "udeptywac sciezki"?

- czy jak moj malzonek wystawi mu zaproszenie, jak "BARDZO dokladnie" winien to przygotowac?

- czy jezeli bratowa przybyla by wczesniej bedzie traktowana jako "obca" w rodzinie, czy tez US Government potraktuje ja jak Forth Preference?

serdeczne podziekowania za kazda odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kariny,czy dziala do tej pory poprawka 245a ?(Mowila ona ze obcokrajoweic na

ktorego zostala zlozona petycja i petycja zostala przyjeta moze przebywac w USA

legalnie bez prawa do zatrudnienia i nie moze korzystac z opieki socjalnej).czy mozna to zastosowac do tej sytuacji jaka ma Elzbieta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie od pytan dot. mego brata..... gdybysmy zechcieli sciagnac ojca mego malzonka, ktory jest w podeszlym wieku (76 lat), jak to wyglada w swietle prawa amerykanskiego z ubezpieczeniem dla niego??? Domniemam, iz sciagajac go na lepszych warunkach anizeli moj brat by tu mial przybyc (w koncu to ojciec American citizen) jak to wyglada? Czy nalezy mu sie jakies ubezpieczenie zdrowotne??? Czy w dalszym ciagu odpowiedzialny jest syn jako sponsor? W jaki sposob mozna mu zabezpieczyc ubezpieczenie zdrowotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dziala do tej pory poprawka 245a ?(Mowila ona ze obcokrajoweic na

ktorego zostala zlozona petycja i petycja zostala przyjeta moze przebywac w USA

legalnie bez prawa do zatrudnienia i nie moze korzystac z opieki socjalnej)

245a? chodzi ci o osoby przybyle do USA przed styczniem 1982? czy chodzi ci moze 245(i) i zlozone petycje do kwietnia 2001?

czy mozna to zastosowac do tej sytuacji jaka ma Elzbieta?

a kto to jest Elzbieta i jaka ma sytuacje..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...