Skocz do zawartości

Polski inżynier w USA


Mirabella

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jak w Stanach respektują tytuł polskiego inżyniera (technologia chemiczna)? Mam jakąś szanse znaleźć po tym pracę w zawodzie? Chłopak chce mnie do siebie ściągnąć, a ja zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej byłoby zostać jeszcze w Polsce i zrobić dodatkowo magistra. Jakie są realia pracy w chemii? A może ktoś z Was pracuje w zawodzie i podzieli się doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chemii to wiem tyle ile w piosence "Strangeness and Charm" Florence + the Machine, ale tytul bedzie respektowany, prace tez znajdziesz, oczywiscie jesli bedziesz miala prawo pracy. Tylko taki szczegol, o ile uznawalnosc dyplomu na potrzeby pracy zalezy od pracodawcy, to urzad imigracyjny moze roznie patrzec na to w zaleznosci ile lat trwala nauka. Jak 3 to moze byc problem jesli bys sie starala o wize pracownicza / GC. Jak 4 to powinno byc ok i uznane za odpowiednik bachelor. Najprosciej byloby wziasc slub jesli chlopak ma jakis sensowny status imigracyjny, bo zdobycie pracy polaczonej ze sponsorowaniem imigracyjnym jest bardzo malo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, vlade napisał:

O chemii to wiem tyle ile w piosence "Strangeness and Charm" Florence + the Machine, ale tytul bedzie respektowany, prace tez znajdziesz, oczywiscie jesli bedziesz miala prawo pracy. Tylko taki szczegol, o ile uznawalnosc dyplomu na potrzeby pracy zalezy od pracodawcy, to urzad imigracyjny moze roznie patrzec na to w zaleznosci ile lat trwala nauka. Jak 3 to moze byc problem jesli bys sie starala o wize pracownicza / GC. Jak 4 to powinno byc ok i uznane za odpowiednik bachelor. Najprosciej byloby wziasc slub jesli chlopak ma jakis sensowny status imigracyjny, bo zdobycie pracy polaczonej ze sponsorowaniem imigracyjnym jest bardzo malo prawdopodobne.

Chłopak ma obywatelstwo i chce brać ze mną ślub, jeśli nie wylosuję GC. Studia trwały 3,5 roku. Trochę mam obawy odnośnie życia w Stanach, bo byłam tam tylko na wakacjach, a nie do końca wiem, jak tam się odnajdę. 

@maverick96 Mógłbyś nieco przybliżyć temat jeśli o wyrabianie licencji chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja sie nie przejmuj, nie jest potrzebna, chyba ze bys chciała prowadzić własna działalność albo mieć posadę w jakiejś agencji rządowej. Możesz sobie poczytać, tytuł nazywa sie Profesional Engineer (P.E.). Tak dla ustalenia uwagi - rocznie tylko kilkaset ludzi w specjalności inżynieria chemiczna uzyskuje ten tytuł. Na całe stany. Głównie to budowlańcy tego potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...