Skocz do zawartości

Zakup nieruchomosci na wizie L1


Rekomendowane odpowiedzi

Jednym z wielu plusow Ohio sa niskie ceny nieruchomosci i mam wrazenie ze stosunek ceny wynajmu do wlasnosci jest bardzo wysoki na niekorzysc dla wynajmujacych. Jako ze chce zostac w US, rozgladam sie za kupnem wlasnego kata. Problemem jest moj status mianowicie wiza L1. Green Card jest w toku ale proces portwa jeszcze pewnie z rok.

Czy w przypadku ew. zwolnienia (malo prawdobodobne) jestem w przyslowiowej czarnej d... z mieszkaniem na wlasnosc i bez legalnego pobytu? Moze ktos kupil dom bedac w na wizie L1? Z tego co sie orientowalem prawnie nie ma przeciwwskazan... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Stefano8 napisał:

Jednym z wielu plusow Ohio sa niskie ceny nieruchomosci i mam wrazenie ze stosunek ceny wynajmu do wlasnosci jest bardzo wysoki na niekorzysc dla wynajmujacych. Jako ze chce zostac w US, rozgladam sie za kupnem wlasnego kata. Problemem jest moj status mianowicie wiza L1. Green Card jest w toku ale proces portwa jeszcze pewnie z rok.

Czy w przypadku ew. zwolnienia (malo prawdobodobne) jestem w przyslowiowej czarnej d... z mieszkaniem na wlasnosc i bez legalnego pobytu? Moze ktos kupil dom bedac w na wizie L1? Z tego co sie orientowalem prawnie nie ma przeciwwskazan... 

Kupic oczywiscie mozesz tylko na mortgage bym raczej nie liczyl wiec bedziesz musial kupic za gotowke. Nie wiem co rozumiesz przez bycie w czarnej dupie - bedziesz mial nielegalny status i posiadal dom / mieszkanie - ktore bedziesz mogl sprzedac. Sam fakt posiadania go oczywiscie na status w zaden sposob nie wplynie - ani pozytywnie, ani negatywnie...

Ja bym tylko w kalkulacjach wynajem vs. bycie wlascicielem uwzglednil koszty posiadania - szczegolnie HOA fees (jezeli jest HOA) i property tax (ktory ja place prawie $9k rocznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...