Skocz do zawartości

Ameryka - Zabijanie ludzi z " urzędu "


Radek83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
11 hours ago, KubuśPan said:

Nie rozumiem, dlaczego ludzie żyjący w Stanach, piszą takie rzeczy o broni? Podstawowym prawem człowieka jest móc się bronić! Wiecie jak wygląda prawo w Polsce? Jeśli Cię ktoś napadnie nie możesz zrobić nic. Nie wolno zrobić drugiemu człowiekowi krzywdy. Nie istotne, że to bandzior. On ma prawo cię obrabować zgwałcić a nawet zabić. Swoich praw możesz dochodzić w sądzie. O ile przeżyjesz. Takie bezpieczeństwo wirtualne jakie się ma w Polsce, służy bandytom i przestępcom. A nie uczciwego i praworządne mu obywatelowi, który żyje zgodnie z prawem czy sumieniem.

Nieprawda. Mówi się głośno o tym że komus postawiono zarzuty za samoobronę. Nie mówi się jednak o tym że wyrok był uniewinniający albo nadzwyczajne złagodzenie kary za przekroczenie granic obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adr napisał:

Nieprawda. Mówi się głośno o tym że komus postawiono zarzuty za samoobronę. Nie mówi się jednak o tym że wyrok był uniewinniający albo nadzwyczajne złagodzenie kary za przekroczenie granic obrony.

Piszesz o Stanach czy o Polsce? Jeśli o Polsce to piszesz, że nieprawda a potwierdzasz to co napisałem. Dopiero niedawno PiS wprowadził ustawę o obronie koniecznej. Jednak decydujący głos ma sąd. Jeśli o Stanach to ja nic nie pisałem o Stanach.  Jednak tam jest pokazana prawda a w Polsce mamy złudzenie bezpieczeństwa. Mogę dodać jeszcze to, że musicie rozumieć media. Media to instytucje które robią business. Codzienność, czyli flaki z olejem się nie sprzedają. Natomiast info budzące obawy i strach zchodzi jak ciepłe bułeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, KubuśPan said:

Piszesz o Stanach czy o Polsce? Jeśli o Polsce to piszesz, że nieprawda a potwierdzasz to co napisałem. Dopiero niedawno PiS wprowadził ustawę o obronie koniecznej. Jednak decydujący głos ma sąd. Jeśli o Stanach to ja nic nie pisałem o Stanach.  Jednak tam jest pokazana prawda a w Polsce mamy złudzenie bezpieczeństwa. Mogę dodać jeszcze to, że musicie rozumieć media. Media to instytucje które robią business. Codzienność, czyli flaki z olejem się nie sprzedają. Natomiast info budzące obawy i strach zchodzi jak ciepłe bułeczki. 

O Polsce. Po to jest sąd żeby decydować o takich sprawach - odebranie drugiemu człowiekowi życia to nie kradzież cukierka i każdej takiej sprawie należy się dokładnie przyjrzeć. A obrona konieczna istnieje od wielu lat, nowelizacja o której chyba piszesz dotyczy przekroczenia granic obrony koniecznej (i to tylko w granicach "domu"). Dodatkowo nie znosi bezprawności takiego działania a jedynie karalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adr napisał:

O Polsce. Po to jest sąd żeby decydować o takich sprawach - odebranie drugiemu człowiekowi życia to nie kradzież cukierka i każdej takiej sprawie należy się dokładnie przyjrzeć. A obrona konieczna istnieje od wielu lat, nowelizacja o której chyba piszesz dotyczy przekroczenia granic obrony koniecznej (i to tylko w granicach "domu"). Dodatkowo nie znosi bezprawności takiego działania a jedynie karalność.

Przeczytaj ustawę! Nie ma tam, że w domu. Co do sądów w Polsce, nie wiem na ile jesteś zorientowany, ale ja tego "prawa sądowego" doświadczyłem na własnej skórze. Jako maszynista bardzo często miałem do czynienia z różnymi gałęziami wymiaru sprawiedliwości. Oni w ogóle nie stosują się do prawa. Raz prokurator przyjechał na wypadek kompletnie pijany i chciał mnie do więzienia wsadzić. Drugim razem prokurator zabrał nie moją własność, bez wiedzy właściciela, jako dowód. Co gorsza odesłał potem ten przedmiot na mój prywatny adres. Robin Hood przy nim to pikuś. :) Pani sędzia nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego i zabiła mojego kolegę, sądzisz, że odpowiedziała za swój czyn? Nawet sprawy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...