Jump to content

PILNE! Przewóz leków bez recepty


solek2016

Recommended Posts

Witam. Mam pilną sprawę. W niedzielę lecimy z dziewczyną do mojej siostry do USA. Poprosiła mnie żeby przywieść jej trochę leków dla dzieci z Polski (na przeziębienie syropy, tabletki, przeciwwirusowe, na gardło itp.) . Wyszło tego dosyć sporo (dwie reklamóweczki) . Chcemy to podzielić na dwie walizki ale w jedynej i tak będzie sporo. Jeżeli wyrzucą to ciul z tym ale martwię się tym że mogą nas cofnąć na lotnisku. Powiedzcie czy mieliście do czynienia z przewozem lekow.? I czy tłumaczenie że dla siostry i jej dzieci przejdzie czy będą to mieli w tyłku? Proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Z mojego własnego doświadczenia - o ile nie wieziesz tych leków w ilościach hurtowych,  to nie powinno być problemu. Sama przy okazjach wizyt w Polsce zwożę sobie kilka opakowań leków na przeziębienie i nigdy nie miałam problemów. Jeśli się boisz cofnięcia to zawsze możesz spakować co się da w paczkę/list i wysłać pocztą. Teściowa przysyłała kilka listków tabletek (lek bez recepty) w kopercie i doszło bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Z początku było że tylko kilka opakowań itp a jak zaraz wylot to mi z dwiema reklamówkami małymi wyskakuja....ehhh może będzie okej. W zasadzie to moja pierwsza podróż do USA wiec nie chciał bym tak szybko wracać 

Link to comment
Share on other sites

Witaminy czy suplementy przejdą, leki na receptę zależy na kogo traficie i nie ważne że to jest dla siostry Ty za to odpowiadasz.  Np co to znaczy reklamówki, ilość się będzie liczyć. 

Link to comment
Share on other sites

Leków na receptę nie będę miał żadnych. Moja dziewczyna musi zabrać 4 opakowania tabletek antykoncepcyjnych i tu kolejne pytanie czy musi mieć ksero recepty lub coś takiego?? Ilość jak już pisałem to między innymi 3x syrop przeciwgorączkowy dla dziecka, 3x wody morskie, 3x spray na ból gardła, jakieś apapy i jescze coś ale nie pamiętam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...