Skocz do zawartości

Ile maksymalnie sprzętów Apple mogę zabrać do Polski by nie podlegac ocleniu?


adamsky

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule. Jak myslicie, bylbym w stanie przewieść do Polski np. 3 iPhone'y tak, aby nie zostalo na mnie nałożone clo? Jestem tutaj na wakacjach (wczesniej tez mieszkałem) i wiem, ze sprzęty tej wlasnie firmy sa o wiele tansze, wiec korzystając z okazji chciałbym sie w nie wyposażyć tutaj, aby nie przeplacac w Polsce. Jest jakas okreslona kwota np 10.000$, ktorej zakupione urzadzenia nie moga prekroczyc?

Byłbym wdzięczny za każda pomocna odpowiedz

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cło jest należne:

http://www.zoll.de/EN/Private-individuals/Travel/Entering-Germany/Duties-and-taxes/Travellers-allowances/travellers-allowances_node.html

JEdyna opcja, to tzw. mienie przesiedleńcze (repatriacyjne): rok poza UE i 6 miesięcy posidadanie rzeczy, ale z 3 telofonami tak mógłby być problem. Oprócz tego, to tylko liczenie, że do kontroli nie wybiorą, a jak wybiorą to oprócz cła, będą też kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak złe nazewnictwo - "cło" jest równe podstawowej stawce VAT: w Polsce 23%, a w Niemczech tylko 19%. Z własnego doświadczenia mogę dodać, że są jeszce pewne zwolnienia od cła (VAT) przy imporcie, np. na sprowadzanie materiałów (rzeczy) do celów dydaktycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to nie ma nic wspólnego, ani z własnym użytkowaniem, ani celami dydaktycznymy. Stawiam na to, że to będzie Janusz biznesu - kupi ile się da zmieścić w walizce i po powrocie do Polski będzie ten towar opychał już po lokalnych korzystnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...