Skocz do zawartości

Dodatkowa wiza B-1 do B-2


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

2/3 lata temu otrzymałem na 10 lat wizę turystyczną B-2. Byłem w USA w ubiegłym roku - wjazd/wyjazd bez problemów. W tym roku najprawdopodobniej czeka mnie wyjazd służbowy do USA na kilka dni. Wizy B-1 nie mam. Co mogę w takie sytuacji zrobić? Złożyć kolejny wniosek na wizę B-1, a może od razu na B-1 i B-2 (zawsze to 2 lata później z wnioskowaniem o turystyczną). Czy jest możliwość "dopisania" B-2 do aktualnej B-1 ? Jeśli tak to jak to załatwić? Za rady w stylu "powiedz celnikowi na granicy, że przyjechałeś pozwiedzać" naprawdę dziękuje :-) bo nie zamierzam robić sobie i pracodawcy problemów (biletu itp. sam nie kupuję lecz firma).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alx napisał:

Dzień dobry,

2/3 lata temu otrzymałem na 10 lat wizę turystyczną B-2. Byłem w USA w ubiegłym roku - wjazd/wyjazd bez problemów. W tym roku najprawdopodobniej czeka mnie wyjazd służbowy do USA na kilka dni. Wizy B-1 nie mam. Co mogę w takie sytuacji zrobić? Złożyć kolejny wniosek na wizę B-1, a może od razu na B-1 i B-2 (zawsze to 2 lata później z wnioskowaniem o turystyczną). Czy jest możliwość "dopisania" B-2 do aktualnej B-1 ? Jeśli tak to jak to załatwić? Za rady w stylu "powiedz celnikowi na granicy, że przyjechałeś pozwiedzać" naprawdę dziękuje :-) bo nie zamierzam robić sobie i pracodawcy problemów (biletu itp. sam nie kupuję lecz firma).
 

Zaznacz na wniosku b1/b2 i wtedy będziesz mieć dwie wizy, a wizę b2 Ci anuluja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cee napisał:

Przy ds160 nie ma rozróżnienia na b1 albo b2. Dopiero podczas umawiania spotkania. Aż spojrzałem na swoją starą i mam visa type/class : R B1/B2

Napewno starałem się tylko o b2.

 

 

W większości tak jest jak piszesz 

Mały procent ma jeden rodzaj wizy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...