Skocz do zawartości

Czy utworzenie profilu jest niezbędne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja 10-letnia wiza B1/B2 się kończy i chcę ją przedłużyć czyli starać się o nową bez konieczności odbycia rozmowy w ambasadzie.

Nie przypominam sobie bym 10 lat temu tworzyła jakiś profil. Teraz jednak nie wiem jak przelać opłatę bez zakładania takiego

profilu.  Nie mogę znaleźć numeru konta (Warszawa), na które taka oplata byłaby akceptowana.

Ponadto, wg prasowych informacji miało być możliwe wypełnienie druku DS-160 bez sprecyzowania daty wyjazdu i miejsca pobytu.

Próbowałam ten druk wypełnić, ale bez podania daty i adresu, a także osoby znajomej w USA nie da się przejść dalej.

Jeśli ktoś poradził sobie z w/w problemami, to bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam

Ewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz wniosek ds160

Tworzysz profil 

Rozpoczynasz procedurę wyznaczania terminu spotkania i w pewnym momencie dochodzi do płatności za rozpatrzenie wniosku. 

Dokonujesz opłaty na podane konto/wg podanych sposobów płatności. 

Automatycznie po zaksięgowaniu opłaty za wniosek uzupełnia się numer potwierdzenia i możesz dokończyć wyznaczanie terminu rozmowy. 

Wybierasz konkretną datę i godzinę i jedziesz na spotkanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

Zrobię wszystko wg Twojej rozpiski, z tym, że mam nadzieję, że rozmowa nie będzie potrzebna, bo tak ma być w przypadku ponowienia wizy

w ciągu 12 miesięcy od wygaśnięcia poprzedniej.

Ale jeśli będzie potrzebna, to też dobrze.Jestem jednak ciekawa czy system to od razu uwzględni i nie wyznaczy spotkania, skoro pyta

o poprzednią wizę, kiedy była wydana, jej numer, czy wnioskuję o taki sam typ wizy, czy wnioskuję z tego samego miejsca i czy miałam

pobrane odciski 10 palców.

Pozdrawiam

Ewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, automatycznie powinny pojawić się pytania o poprzednią wizę i jeśli będziesz kwalifikowac się do opcji bez rozmowy, będzie możliwość wybrania wysyłki /dostarczenia paszportu (Dropbox). Nic się nie da zepsuć także na spokojnie czytając komunikaty na kolejnych krokach dasz radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za otuchę też. Nie przypominam sobie, by wypełnienie DS-160 sprawiło mi przed 10 laty tyle kłopotu.Denerwujący jest także ograniczony czas na wypełnienie,

który trzeba albo przedłużać o 20 minut albo wznawiać wypełnianie. Ale jakoś to przeżyję. :)

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za te słowa. Już myślałam, że to wszystko przez te 10 lat więcej w mojej metryce;).

Na szczęście zaczęłam tę operację z pewnym wyprzedzeniem czasowym w stosunku do moich planów wyjazdowych.

Nie chciałabym jednak z powodu jakiegoś błędu być zmuszoną do płacenia dwukrotnie.

Pozdrawiam

Ewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...