Skocz do zawartości

Faktura za opłatę wizową


loyer1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

lecę do USA na konferencję, firma mi płaci za wszystko, nawet za wyrobienie promesy. Pytanie tylko czy jest jakaś szansa otrzymania faktury/potwierdzenia zapłaty tych 160$?

Obawiam się, że "appointment confirmation", który dostałem automatycznie po zapłacie i umówieniu spotkania w ambasadzie nie wystarczy księgowości...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktury w rozumieniu polskiego ustawodawstwa o VAT nie dostaniesz - ambasada nie jest płatnikiem VAT. Potrzebujesz cos co dostałeś jako "receipt" - przy płaceniu online to chyba był ostatni ekran, przy płaceniu na konto w okienku chyba druk wpłaty jest potwierdzeniem.

Zdziwisz się co bedzie musiało wystarczyć księgowości jak będziesz rozliczał np taksówki w USA - ja dostawałem czasami wizytówkę gościa na której ołówkiem bazgrnął z tyłu sumę zapłaconą - i to był cały rachunek :) Nie potrzebował jakoś dziwnie mojego NIPu ;)

Aczkolwiek wiem, że wiele zależy od księgowego / księgowej - musiałbyś się dowiedzieć jak rozliczają płatności za wizę - generalnie appointment confirmation na którym jest napisane, że zapłacono opłatę też powinien wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...