Skocz do zawartości

Zakonczenie wizy L1


lukas001pl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz zostać, domyślam się ze przez „wiza” rozumiesz długość dozwolonego przebywania w statusie L1 na terenie stanów. Jak się kończy to od razu zaczynaja się naliczać dni nielegalnego pobytu. Przy czym koniec oznacza tu nie tylko datę która została wbita na granicy, ale tez ustanie zatrudnienia.

Status L1 oczywiście można przedłużać, do 5 lat L1b, 7 dla L1a. Ale to pytanie dla twojego pracodawcy który te wizę sponsorował. Niestety nie możesz nic zrobić bez niego, przynajmniej jeśli chodzi o L1. Może on cię tez sponsorować na zielona kartę. W oderwaniu od pracodawcy L1 jest taka sama jak turystyczna jeśli chodzi o drogi pozostania w stanach na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie możesz przebywać dłużej niż to jest w dokumencie !-94. Aczkolwiek wiza ulegnie również anulowaniu w dniu rozwiązania stosunku pracy z twoim pracodawcą i następnego dnia będziesz już oficjalnie "out-of-status". Niepisaną zasadą jest, że do 10 dni po takim wygaśnięciu "przedterminowym" wizy możesz zostać w USA i "pozamykać wszystko", aczkolwiek nie jest to poparte żadnymi paragrafami.

2. Najczęstszą jest sponsoring zielonej karty przez pracodawcę. Pracodawca musi wyrazić ochotę Ciebie zasponsorować i sfinansować ten proces. To jest najczęstsza droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, mcpear said:

Ja byłem na takiej wizie i wtedy słyszałem o 10 dniach - ale to bardziej na zasadzie "przymknięcia oka" - oficjalnego "grace period" chyba nie ma

10 dni po uplyniecu waznosci wizy (i 10 dni przed rozpoczeciem pracy)  8 CFR 214.1(l)(1).

do 60 dni po zerwaniu kontraktu  8 CFR 214.1(l)(2).

Jak najbardziej oficjalnie :)

[1] https://www.gpo.gov/fdsys/pkg/CFR-2018-title8-vol1/xml/CFR-2018-title8-vol1-sec214-1.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...