Skocz do zawartości
alexander.as

Używanie SSN po zakończeniu wizy

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie jeśli chodzi o używanie numeru SSN, który został nam przydzielony podczas pobytu na Camp America na wizie J1. Zakładając, że wiza jest do 31 września, czy po tym okresie mogę nadal używać swojego SSN np. do rejestracji na różnych portalach? Przykładowo platforma shopify wymaga podania numeru SSN, żeby się zarejestrować. Czy jeśli użyję SSN po wygaśnięciu wizy mogę mieć z tego tytułu jakieś problemy lub np. dana platforma mnie zbanuje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi sie ze legalnie nabyty SSN upowaznia jego wlasciciela do stosowania tam gdzie nie lamie prawa. Np. nie mozesz uzyc go do podjecia pracy jesli nie masz na nia zezwolenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Największe problemy to generuje gmeranie przy SSNie w interakcjach z agencjami rządowymi. Jeśli chodzi o platformy jak shopify, to najlepiej zapytać u źródła, ciężko by użytkownicy niniejszego forum orientowali się w politykach każdej z podobnych korporacji. Shopify ma ludków dostępnych 24/7, którzy są specjalnie od odpowiadania na  takie problemy (podejrzewam, że inne tego typu platformy też). Uzyskasz od nich najlepszą i wiążącą odpowiedź!

https://www.shopify.com/contact

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×