Jump to content

Recommended Posts

Witajcie,

przestudiowalam tutaj chyba całe forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania, muszę przyznać, ze bardzo mi pomogły.

wybieram się do USA pierwszy raz w życiu. Wizę dostałam, rozmowa w ambasadzie nie była przyjemna, jako miejsce pobytu wskazałam hotel i tam tez zamierzam się zatrzymać. Planuje podróż na 1 tydzień w przyszłym roku. Lecę sama, mój mąż zostaje w Polsce. Wiem mniej więcej jak wyglądają pytania na lotnisku z urzędnikiem imigracyjnym. 

Na miejscu spotkam się z osoba poznana przez internet kilka lar temu i ciagle utrzymujemy Kontakt. Chciałabym się zapytać o jakieś wskazówki co do odpowiedzi z urzędnikiem, gdy zapyta do kogo przyleciałam. Zatrzymuje się w hotelu, jednak na pytanie do kogo przyleciałam odpowiem, ze na wakacje i spotkać się z friend :) gorzej jak zapyta skąd się znamy... z internetu? Brzmi dziwnie :)

na rozmowie w konsulacie wspominałam o przyjaciołach, którzy są Amerykanami, ale nie podawałam ich żadnych danych kontaktowych. 

Jakies rady?

Link to comment
Share on other sites

:) Myślę, że należy mówić prawdę. Jedziesz zwiedzać i przy okazji spotkać się ze znajomymi. Nie jest to bardzo "dziwny" cel przyjazdu. W dzisiejszych czasam znajomości "internetowe' coraz mniej dziwią (również pograniczników). Rozmowa trwa około 5-30 sekund i jeśli nie podpadniesz kończy się w większości przypadków stwierdzeniem "Welcome to USA". Jedziesz na tydzień - nie spodziewam się, że będziesz miała jakiekolwiek problemy.

Link to comment
Share on other sites

Nieprzyjemność rozmowy polegała na tym, ze pani próbowała mi wmówić, ze jej coś ściemniam, bo jadę w miejsce mało turystyczne. Nie mam nikogo z rodziny w USA i tak tez zrozumiałam, ze o to pyta to powiedziałam, ze nie. Dopiero gdy powiedziałam, ze miałam jechać z mężem, ale nie dostanie wolnego w pracy zmieniła gadkę, i wtedy wspomniałam o znajomych i przeprosiłam, ze po prostu nie zrozumiałam pytania. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...