Skocz do zawartości

Nauka 3 lata w High School w USA na wizie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

W tym miesiącu będę miała 15 lat, chodzę do 8 klasy. I chciałabym po teście 8-klasisty iść do HS zamiast do LO. 

Oczywiście mam tam krewnych i powiedzieli że mogli by mnie wziąć.

Mam plan pojechać tam na 3 lata i skończyć HS. Chciałabym się dowiedzieć czy to w ogóle się to uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mian napisał:

Cześć!

W tym miesiącu będę miała 15 lat, chodzę do 8 klasy. I chciałabym po teście 8-klasisty iść do HS zamiast do LO. 

Oczywiście mam tam krewnych i powiedzieli że mogli by mnie wziąć.

Mam plan pojechać tam na 3 lata i skończyć HS. Chciałabym się dowiedzieć czy to w ogóle się to uda

Uda się mając pieniądze na taką naukę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mian napisał:

Tzn. Pieniądze mam i wszystko, tylko nie wiem jak to jest z tą wizą. Na innym temacie czytałam że tylko można jechać na rok a później trzeba wrócić, a zamierzam jechać na 3 lata. Chciałabym też otrzymać High School Diploma.

To źle czytałeś. Wymiany nie które są na rok czasu, jak masz kasę i płacisz całość to jedziesz np na te 3 lata i będziesz mieć wizę studencką. Pamiętaj że na rozmowie musisz pokazać że wracasz po nauce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadac na wymiane otrzymujesz wize J-1 na rok. Jadac na 3 lata (lub wiecej, wiele high school w USA sa 4-letnie) jedziesz na wizie F-1 (przewaznie.) Jezeli rozwazacie publiczne szkoly, to twoja rodzina w USA powinna sprawdzic bardzo dokladnie czy w ogole moglabys sie tam zapisac. Sa takie ktore w twojej sytuacji nie zgodza sie. Musza tez dokladnie sprawdzic ile to bedzie Ciebie kosztowalo bo jako international student bedziesz placic czesne nawet w publicznej szkole. 
https://studyinthestates.dhs.gov/kindergarten-to-grade-12-students

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...