Jump to content
zolf89

Odmowa przedłużenia wizy turystycznej a oczekiwanie na zmianę statusu F1

Recommended Posts

Witam, prośba o pomoc. Został złożony wniosek o zmianę wizy turystycznej na wizę F-1 studencka. Od października 2017 roku jestem w USA i na zlecenie uczelni musiałem wysłać już dwa wnioski o przedłużenie wizy turystycznej ze względu na oczekiwanie na decyzje co do zmiany statusu na F-1. W dniu dzisiejszym dostałem odmowę przedłużenia wizy turystycznej lecz w dalszym ciągu nie mam decyzji co do zmiany statusu na studencki. Prośba o pomoc czy w dalszym ciągu mogę przebywać na terenie USA w oczekiwaniu na zmianę statusu na studenta czy decyzja negatywna w sprawie wizy turystycznej automatycznie wyklucza mnie z wizy F-1 i powinienem wracać do Polski? Jeśli tak to jaki mam na to czas i jakie są konsekwencje nie wyjazdu do Polski w tym okresie...

On 2/3/2019 at 1:53 PM, zolf89 said:

Witam, prośba o pomoc. Został złożony wniosek o zmianę wizy turystycznej na wizę F-1 studencka. Od października 2017 roku jestem w USA i na zlecenie uczelni musiałem wysłać już dwa wnioski o przedłużenie wizy turystycznej ze względu na oczekiwanie na decyzje co do zmiany statusu na F-1. W dniu dzisiejszym dostałem odmowę przedłużenia wizy turystycznej lecz w dalszym ciągu nie mam decyzji co do zmiany statusu na studencki. Prośba o pomoc czy w dalszym ciągu mogę przebywać na terenie USA w oczekiwaniu na zmianę statusu na studenta czy decyzja negatywna w sprawie wizy turystycznej automatycznie wyklucza mnie z wizy F-1 i powinienem wracać do Polski? Jeśli tak to jaki mam na to czas i jakie są konsekwencje nie wyjazdu do Polski w tym okresie...

Nie jestem ekspertem ale Z tego co czytałam tu na forum w podobnych wątkach to przez cały czas procesowania podania oF1 musisz przebywać w usa legalnie. Jeśli wiec odmówiono ci przedłużenia turystycznej to z dniem jej wygaśnięcia zaczniesz w stanach przebywać nielegalnie a wtedy F1 spotka się z odmową 

Planuję zrobic podobnie, zmienic status na turystyczny i zlozyc podanie o status studencki, ale mam pytanie : czy mozna skladac podanie o zmiane na status turystyczny( z J1) majac wize turystyczna?

nie wjechałam na wizie turystycznej tylko na J1, takze zmiana statusu była by  z wizy J1 na status turystyczny i jednoczesnie zlozenie podania o studencki

2 hours ago, Dzasta said:

czy mozna skladac podanie o zmiane na status turystyczny( z J1) majac wize turystyczna?

nie wjechałam na wizie turystycznej tylko na J1, takze zmiana statusu była by  z wizy J1 na status turystyczny i jednoczesnie zlozenie podania o studencki

Przy zmianie statusu nie ma znaczenia jakie masz wizy w paszporcie. One odgrywaja role tylko przy przekraczaniu granicy.

• Like 1