Skocz do zawartości
JaneMax

STUDIA NA FLORYDZIE

Recommended Posts

Witam,

Jestem w 1 liceum // biol-chem (nibu jeszcze jest czas ale jednak to idealny moment). Zamarzło mi sie studiowanie w tym pięknym regionie. Znam juz mniej wiecej system edukacji, jednak mam kilka pytań. Otóż wiem że to dość droga zabawa... Jakie mam szanse na dofinansowanie/ kredyt studencki itp. (Jak narazie jedynym osiągnięciem w liceum jest wygrana autorskiego projektu anty smogowego na Śląsku i grand na badania// wszystko organizowane przez sejmik województwa ) wiec mysle również nad stypendium. Co do ocen to utrzymuje sie w granicach 4.80 -5.00 //semestralny.

Chciałbym rowniez wiecej sie dowiedzieć co do SAT i TOFLE...

Oraz jak to jest z akademikiem i praca na kampusie.

Dodam ze myslalem o medycynie... wiem ze narpierw musze skonczyc 4 letnie underground. 

Prosze o pomoc oraz dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuje najpierw zapoznać się wątkami na ten temat. Na forum o tym bardzo duzo. A jeśli jakieś szczegóły nie będą dla Ciebie zbyt jasne wtedy dopytaj o wyjaśnienie. 

Talich marzyciel mamy kilku tygodniowo. Nie dziw się ze nikt nie chce kolejny raz o tym pisać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie mam szanse na dofinansowanie/ kredyt studencki itp? -- bardzo male. Kredytu studenckiego w USA nie dostaniesz, a te popularne stany wsrod cudzoziemcow (Floryda, Kalifornia, NY) maja doslownie dziesiatki tysiecy aplikacji o stypendia od international students -- a tych pieniedzy jest dosyc malo. 

Sa stany mniej popularne w ogole, a zwlaszcza wsrod international students, ktore oferuja bardzo dobre stypendia dla tych ktorzy maja swietne stopnie i BARDZO WYSOKIE wyniki na SAT, SAT II. Wyoming, North Dakota, naprzyklad. Takze na poludniu, University of Alabama i University of Mississippi. 
https://gobama.ua.edu/international/scholarships/
https://international.olemiss.edu/scholarships-and-financial-aid/

Przyklady egzaminow SAT i SATII znajdziesz na necie. Wrzucaj do Google Free SAT practice test

Co chcesz wiedziec o akademikach? Co do pracy, legalnie mozesz pracowac tylko 20 godzin tygodniowo NA KAMPUSIE (prace ktore placa minimalnie.)

Jezeli na serio myslisz o medycynie, zapomnij o USA. Nie tylko tracisz 4 lata na undergraduate, ale na medical school nie ma w ogole dofinansowania dla miedzynarodowych studentow  -- nie tylko musisz wyslac dowody (wyciagi z banku, itp) ze stac cie na te studia -- ale takze czesto wplacic $100,000+ na specjalne konto przed rozpoczeciem pierwszego roku. Medycyna w USA dla studentow miedzynarodowych jest wlasciwie tylko dla zamoznych ludzi. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach