Skocz do zawartości

Mandat za 2014 roku w USA a nowa wiza turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, lakoval said:

Przy staraniu się o wizę umieścił fakt o zaległym mandacie?

Chyba nie ma w formularzu wizowym pytania o mandaty. Co innego jeśli byłeś skazany. Zrobiłbym wszystko aby na Twoim miejscu to opłacić i mieć "z głowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mcpear napisał:

Chyba nie ma w formularzu wizowym pytania o mandaty. Co innego jeśli byłeś skazany. Zrobiłbym wszystko aby na Twoim miejscu to opłacić i mieć "z głowy".

Sprawa sądowa na której się nie stawiłem, czyli wyrok został wydany zaocznie. Więc chyba w tym przypadku muszę, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeśli byłeś skazany to musisz wydobyć wyrok sądu i przedstawić go przy składaniu papierów. Nie koniecznie to oznacza, że wizy Tobie odmówią - w końcu to "tylko niezapłacony mandat", ale jak jest wyrok to musisz się przyznać i przedstawić wszelką wymaganą dokumentację. Nie przyznanie się do wyroku może nieść dużo gorsze konsekwencje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 08:19, mcpear napisał:

Tak. Jeśli byłeś skazany to musisz

Czy zdanie " Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime" odnosi się tylko ukarania/skazania przez sąd czy przez policję również? Temat jest wałkowany na tym forum dziesiątki razy, ale zawsze mam wątpliwości.. Czy według prawa amerykańskiego (bo do takiego się odnosimy przy wypełnianiu wniosku o wizę) jak ktoś np. miał psa na spacerze bez kagańca i dostał mandat za to wykroczenie od policji to też ma się uważać za "uznanego winnym wykroczenia" i odpowiedzieć TAK na to pytanie? O ile za przestępstwo dochodzi do ukarania przez sąd, o tyle wykroczeniami zajmuje się nie tylko sąd, ale i policja. Wiem, że opłacone mandaty drogowe nie są szczególnie brane pod uwagę, ale jak to się ma do mandatów za inne wykroczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mandaty nie podlegają temu pytaniu. Ale to moja opinia. Na moje "convicted" kojarzy mi się wyłącznie z sądem - chyba też taka jest defnicja słownikowa. Ale może być, że prawnicze definicje są inne niż zdroworozsądkowe. W formularzu I-485 jest bardziej rozbudowana wersja tego pytania: "Have you ever been arrested, cited, charged, indicted, fined, or imprisoned for breaking or violating any law or ordinance excluding traffic violations?". W tym przypadku mandat otrzymany od amerykańskiego policjanta za psa bez kagańca pewnie by podlegał odpowiedzi pozytywnej. Nie sądzę jednak że przy wyjaśnieniu podlegałaby petycja ocenie negatywnej. Nie sądzę też, że "zatajenie" mandatu za kaganiec stanowiłoby "misrepresentation". Ale jeszcze raz to moje opinie a nie jestem prawnikiem a w szczególności prawnikiem imigracyjnym. Myślę, że jak masz jakieś obawy i wątpliwości (i nie chodzi tu o kaganiec) to musisz się poradzić prawnika. Fora dyskusyjne zapewne nie do końca rozwieją / potwierdzą twoje obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" W tym przypadku mandat otrzymany od amerykańskiego policjanta za psa bez kagańca pewnie by podlegał odpowiedzi pozytywnej. "

Chodzi o kaganiec, ale mandat od polskiego policjanta, a nie amerykańskiego. To chyba tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, aczkolwiek praktycznie chyba jest to niesprawdzalne. Mandaty takie nie są chyba rejestrowane nigdzie, gdzie amerykanie mogliby sprawdzić (o ile są opłacone). Jeszcze raz: to jest wątek o wizę turystyczną, nie sądzę, że to pytanie dotyczy mandatów wydanych przez policję a jedynie wyroków sądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wątek o wizę turystyczną, ale turysta potem może chcieć z jakiegoś powodu składać wniosek o pobyt stały i wtedy pytanie czy to zmienia postać rzeczy (a we wniosku na GC zadają chyba to samo pytanie). Ja uważam, że we wszystkich wnioskach trzeba byc uczciwym i pisać prawdę, ale też trzeba wiedzieć jak to powinno być poprawnie wypełnione . Jeśli założymy, że mandat oznacza bycie karanym to wtedy należy przynieść do ambasady wyrok sądu przetłumaczony na język angielski. Taki jest wymóg jak ktoś jest karany. A jak przynieść wyrok jak go w ogóle nie ma i nigdy nie było? Był mandat od policjanta i wpłata w okienku pocztowym. Były tutaj osoby na forum co miały problem z otrzymaniem wizy i to nie dlatego, że coś bardzo złego zrobiły, ale że dokumentów nie przyniosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mcpear napisał:

Teoretycznie tak, aczkolwiek praktycznie chyba jest to niesprawdzalne. Mandaty takie nie są chyba rejestrowane nigdzie, gdzie amerykanie mogliby sprawdzić (o ile są opłacone). Jeszcze raz: to jest wątek o wizę turystyczną, nie sądzę, że to pytanie dotyczy mandatów wydanych przez policję a jedynie wyroków sądów.

Mandaty wlepia nie administracja federalna czy stanowa.  Tutejsze policja jest wlasnoscia miast lub gmin. Kto by to archiwizowal w jakieś zbiory? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...